pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 24 kwietnia 2015
  • 26 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 1194

Nadwiślański weekend w Bażantarni

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bażantarnia" podaj

Za nami:

W dniach 24-26 kwietnia będzie czynna pałacowa restauracja. Przedstawiamy niedzielny zestaw rodzinny.

W tych dniach serwujemy:
  • Rosół z zielonym groszkiem,
  • Schabowy z zaścianka, ziemniaki, surówka
  • Deser Książęcy.


Cena zestawu to 29 złotych. Oczywiście oprócz tego oferujemy wybór z karty dań, m.in. dania z kaczki, gęsi i dziczyzny.

Rezerwacja stolika pod numerem 601-406-352. Przyjmujemy płatność kartą. Po zmierzchu zapraszamy na spotkania przy kufelku piwa pszczyńskiego, kieliszeczku wódeczki lub karafce wina.Dokładnie 68 lat temu Prezydium Rady Ministrów uchwaliło rozpoczęcie "Akcji Wisła". Polegała ona na przymusowym przesiedleniu ludności ukraińskiej na Ziemie Odzyskane. Tym dziwniejsze jest, że część z Łemków trafiła na teren Powiatu Pszczyńskiego. Jednym z dwóch miejsc przystankowych była Bażantarnia w Porębie... Szczegóły na miejscu.

Bażantarnia ma bogatą tradycję takich spotkań towarzyskich, sięgającą jej początków. W XIX wieku grywało się tutaj w winta, wista lub mariasza. W okresie międzywojennym upowszechnił się w II Rzeczpospolitej brydż. Jego znanym orędownikiem był Prezydent Ignacy Mościcki, por. "Narty-Dancing_Brydż" Maja i Jan Łozińscy. Ten najdłużej urzędujący w Polsce prezydent, często zjawiał się Porębskiej Bażantarni z racji przyjaźni z jej właścicielem oraz z powodu uznawania w tamtym czasie pustych stoków na północ od Pałacu za znakomite trasy zjazdowe na nartach. Zabierał na te wyprawy Ministra Eugeniusz Kwiatkowskiego, a raz był tutaj Minister Józef Beck.

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam: warto pomyśleć o założeniu szkółki piłkarskiej w Dortmund zespołów GKS Katowice i Ruchu Chorzów.

Książęca Bażantarnia

43-200 Pszczyna
ul. Barbórki 47

fax 322011640
kom. 601406352Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bażantarnia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bażantarnia" podaj