pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 22 kwietnia 2015
  • 30 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 1615

Z kuratorem po wystawie w stajniach

Za nami:

We wtorek, 28 kwietnia oraz w czwartek, 30 kwietnia zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Malarstwo Wiesława Ochmana. Impresje, drobiazgi, szkice i nastroje" w Stajniach Książęcych w Pszczynie.

W czwartek o godzinie 13.00 kurator Dominika Sulińska będzie oprowadzać w języku polskim, a o godzinie 13.20 - w języku angielskim. Czas trwania 15 minut. Oprowadzanie jest wliczone w cenę biletu wstępu do Stajni Książęcych, nie wymaga wcześniejszej rezerwacji.

Wiesław Ochman
Wiesław Ochman. · fot. Muzeum Zamkowe


Wiesław Ochman, światowej sławy artysta operowy, malarstwem zafascynował się już w dzieciństwie. Ta fascynacja, ukształtowana nauką w Liceum Plastycznym w Bolkowie, przerodziła się w pasję trwającą całe życie, równolegle do rozwijanej kariery operowej.

Na ekspozycji w Stajniach Książęcych można zobaczyć aż 76 obrazów artysty, który, jak sam mówi we wstępie do katalogu wystawy, swoje malarskie widzenie świata zawdzięcza przyjaźni z Czesławem Rzepińskim, malarzem i pedagogiem, przedstawicielem nurtu koloryzmu. Na wystawę złożą się pejzaże malowane podczas pobytów na Costa Blanca w Hiszpanii i w trakcie licznych podróży po Polsce, martwe natury, noszące wyraźne piętno sztuki Paula Cezanne'a, a także prace inspirowane znanymi bohaterami operowymi takimi jak Nabucco czy Don Carlos.

BM / pless.pl, źródło: Muzeum Zamkowe

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.