pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 17 kwietnia 2015
  • 2 maja 2015
  • wyświetleń: 1086

Udostępnij bibliotece stare pamiątki

Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach zaprasza do współpracy przy tworzeniu zasobów Śląskiej Biblioteki Cyfrowej, której celem jest prezentacja w Internecie kulturowego dziedzictwa Śląska w jego historycznej i współczesnej różnorodności, publikowanie naukowego dorobku regionu oraz wspieranie działalności dydaktycznej i edukacyjnej.

Biblioteka poszukuje starych dokumentów, zdjęć i innych pamiątek (w wersji papierowej) związanych z gminą Pawłowice, najlepiej sprzed 1945 roku. Materiały dostarczone do biblioteki zostaną zdigitalizowane, czyli przetworzone na dane cyfrowe, które będą nieodpłatnie udostępniane wszystkim użytkownikom Internetu. Udostępnione materiały po zeskanowaniu i przygotowaniu odpowiednich umów zostaną zwrócone właścicielom w nienaruszonym stanie.

Materiały przyjmowane są od poniedziałku do piątku w Gminnej Bibliotece Publicznej (Pawłowice, ul. Zjednoczenia 65) w godzinach 9.00-19.00.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.