pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 15 kwietnia 2015
  • 16 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 825

Polska animacja w PKF-ie

Za nami:

Drugą połowę kwietnia DKF Pszczyński Klub Filmowy poświęci na spotkanie z polską animacją. Za nami arcydzieło Orsona Wellesa, z muzyką Bernarda Herrmanna, współpracownika takich reżyserów jak Alfred Hitchcock, Fred Zinnemann, François Truffaut, czy Martin Scorsese. Tym samym Pszczyński Klub Filmowy zaakcentował określone rocznice, tym razem związane z Wellesem, Herrmannem i Josephem Cottenem.

W czwartek, 16 kwietnia po raz kolejny przyjrzymy się filmom animowanym. Przed uczestnikami rozmaite przykłady polskiej animacji, jakże cenionej na świecie. Zobaczymy nowe prace stworzone przy użyciu różnych technik. Zostaną zaprezentowane krótkometrażowe dzieła zrealizowane przez doświadczonych artystów, choćby przez wybitnego autora Piotra Dumałę, a także przez twórców rozpoczynających magiczną, animowaną podróż.

Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA - od najbliższego czwartku o godzinie 18.00 w dyskusyjnym Pszczyńskim Klubie Filmowym, Klub 13. W przyszłym tygodniu następne zestawy konkursowe. Wstęp wolny.

O!PLA

Dawid Stwora

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.