pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 10 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 1056

Zaśpiewają dla Kulejących Aniołów

Za nami:

Zespół Quasi Una Fantasia tworzy dwoje utalentowanych muzyków - Bożena Boba-Dyga (śpiew) i Maciej Zimka (akordeon). Główny obszar ich zainteresowań to piosenka poetycka oraz muzyka współczesna. W najbliższą niedzielę, 12 kwietnia zespół zagra koncert na rzecz Kulejących Aniołów.

Wydarzenie odbędzie się o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury. Zaproszenia można odbierać w siedzibie PSOUU.

Quasi Una Fantasia dla Kulejących Aniołów


Quasi Una Fantasia tworzy autorską muzykę, opracowując teksty polskich poetów. Często sięga po różnych twórców liryki - rozmaita stylistyka wierszy powoduje, że muzyka staje się wielobarwna, przez co znajduje większą liczbę odbiorców. Artyści prezentują również muzykę czysto instrumentalną, wykonywaną na akordeonie solo, wokalizy oraz recytację i melorecytację poezji.

Muzyki Quasi Una Fantasia nie można w prosty sposób zaklasyfikować. Duet porusza się w przestrzeni piosenki literackiej i muzyki współczesnej, kładąc nacisk na odkrywanie i rozwijanie unikatowego współbrzmienia wokalno-akordeonowego, które jest w muzyce mało znane. W piosence literackiej duet inspiruje się muzyką balladową, klasyczną, improwizowaną, klezmerską, francuską, fado, trova, jazzową, ciągle poszukując nowych jakości.

Muzykę zespołu można również określić jako wrażeniową, nastrojową i ilustracyjną. Podąża ona za tekstem i wykorzystuje wszelkie środki służące przekazaniu jego treści oraz nastroju, a jednocześnie koncentruje się na wartościach brzmieniowych i można ją nazwać muzyką barwową.

W muzyce współczesnej Quasi Una Fantasia sięga po środki parateatralne, włączając w swój repertuar teatr dźwięku, partytury graficzne, muzykę improwizowaną oraz kompozycje własne i współczesnych kompozytorów. Artyści współpracują także z innymi instrumentalistami, chórem i akrobatami. Wzajemne przenikanie i współdziałanie dwóch indywidualnych osobowości twórczych kreuje ich wspólny muzyczny przekaz, odcinając się tym samym od stereotypu śpiewak i akompaniator.


BM / pless.pl, źródło: Quasi Una Fantasia

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.