pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 8 kwietnia 2015
  • 9 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 648

Orson Welles w PFKie

Za nami:

W najbliższy czwartek w Pszczyńskim Klubie Filmowym zagości twórczość Orsona Wellesa. W tym roku świat kultury stara się zaakcentować setną rocznicę urodzin tego słynnego filmowca. Mija również trzydzieści lat od śmierci Wellesa.

Orson Welles
Orson Welles.


W czwartek, 9 kwietnia w dyskusyjnym Pszczyńskim Klubie Filmowym, w cyklu "na pamiątkę", będzie okazja przyjrzeć się historii Charlesa Fostera Kane’a. Scenariusz napisał Herman J. Mankiewicz wraz z reżyserem. Zdjęcia: Gregg Toland. Muzykę stworzył wybitny kompozytor Bernard Herrmann, współpracownik znakomitych twórców kina, przede wszystkim Alfreda Hitchcocka. W filmie wystąpili: Orson Welles, Joseph Cotten, Everett Sloane, czy Agnes Moorehead.

Arcydzieło Wellesa w Pszczyńskim Klubie Filmowym będzie można zobaczyć w nadchodzący czwartek o godzinie 18.00 w Klubie 13 (przy Pszczyńskim Centrum Kultury). Wstęp wolny.

Dawid Stwora

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.