pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 3 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 1776

Wielkanocne przedstawienie w DPS

Pensjonariuszki Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach razem z nauczycielkami i terapeutkami przygotowały wielkanocne przedstawienie łączące elementy muzyczne i teatralne ze słowem i prezentacją multimedialną. Było wzruszająco, refleksyjnie i radośnie.

Wielkanocne przedstawienie w DPS · fot. UG Pawłowice


Dom Pomocy Społecznej jest prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Jadwigi. Siostry zakonne i wykwalifikowana kadra opiekuńczo-terapeutyczna ma pod swoją opieką 90 pensjonariuszek - dziewcząt i kobiet o różnym stopniu niepełnosprawności, które znajdują tutaj swój dom. 25 dziewcząt uczęszcza na zajęcia do szkoły, która znajduje się na terenie ośrodka. To odział Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 z Pszczyny. Szkoła i Dom Pomocy Społecznej biorą aktywny udział w życiu sołectwa i gminy.

W przedświątecznym spotkaniu w szkole wzięli udział m. in. wójt Franciszek Dziendziel, radny powiatowy Grzegorz Nogły, dyrektor zespołu szkół Grzegorz Kuczera. Oryginalny montaż z wykorzystaniem wielu różnych form artystycznego wyrazu został nagrodzony przez wzruszoną publiczność wielkimi brawami. Zaproszeni goście złożyli życzenia. Były też prezenty: słodkości dla mieszkanek DPS -u i ręcznie wykonane upominki dla przybyłych gości. Na zakończenie spotkania siostra Danuta Mryka, dyrektorka ośrodka, zaprosiła zgromadzonych na świąteczny poczęstunek - żurek z jajkiem i wielkanocną babkę.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.