pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 1 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 862

Akcja: Czytaj poezję Herberta!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Pszczyna" podaj

Już po raz drugi Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie oraz Filia nr 6 włączyły się do Ogólnopolskiej Akcji "Czytam w podróży... Herberta".

W tym roku akcja odbyła się we wtorek, 24 marca. Wszystkim czytelnikom, którzy w tym dniu odwiedzili Bibliotekę wręczono zakładki z fragmentami wybranych utworów Zbigniewa Herberta. Akcję taką przeprowadzono także na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie wśród młodzieży.

Celem akcji jest upowszechnianie spuścizny twórczej Zbigniewa Herberta oraz zachęcenie społeczeństwa do sięgania po jego twórczość - na przykład podczas podróży. Akcja jest przedsięwzięciem promującym czytelnictwo organizowanym przez Fundację im. Zbigniewa Herberta w ramach kampanii "Pan Cogito".

---

Fundacja im. Zbigniewa Herberta powstała w 2010 roku z inicjatywy wdowy po Poecie, pani Katarzyny Herbertowej. Misją Fundacji jest ochrona i upowszechnianie twórczości Zbigniewa Herberta, będącej częścią polskiego, europejskiego i światowego dziedzictwa literatury i kultury.

BM / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Pszczyna" podaj