pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 23 marca 2015
  • 29 marca 2015
  • wyświetleń: 1759

Max Klezmer Band wystąpi w Bugsy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bugsy's Music Restaurante" podaj

Za nami:

Styl twórczości zespołu Max Klezmer Band trudno określić jednym gatunkiem muzycznym. Jest to fuzja tradycyjnej muzyki klezmerskiej z dojrzałym jazzem, z elementami muzyki etnicznej - bałkańskiej, hinduskiej czy perskiej. Tej niezwykłej kombinacji będzie można posłuchać na żywo już 29 marca.

Max Klezmer Band wystąpi w niedzielę, 29 marca o godzinie 20.00 w Bugsy's Jazz Club. Bilety w przedsprzedaży do nabycia w cenie 30 złotych, a w dniu koncertu - 35 złotych.Zespół twórczo rozwija tradycyjne brzmienie muzyki żydowskiej, uzupełniając jej klasyczne tematy o głębokie jazzowe interpretacje, progresywne brzmienia, niecodzienne odniesienia. Występy zespołu cechuje zmienność nastroju - od rytmicznej po refleksyjną. Muzyka zespołu oddziałuje na emocje słuchaczy. Niekonwencjonalne podejście do muzyki objawia się zarówno w zabawie stylami muzycznymi, jak i w odnosieniach kulturowych, na bazie których zespół tworzy rozmaite, zaskakujące wariacje. Atmosfera koncertów balansuje między muzyczną powagą a artystycznym żartem. Koncert Max Klezmer Band to muzyczne widowisko angażujące emocje i uwagę słuchaczy. Zespół w międzynarodowym składzie tworzą profesjonalni muzycy jazzowi, absolwenci akademii muzycznych.Max Klezmer Band powstał w 1998 roku. Założycielem i liderem zespołu jest Max Kowalski, absolwent Krakowskiej Akademii Muzycznej, kontrabasista, kompozytor. W roku 2009 zespół świętował 10. lecie swojego istnienia koncertem w Radiowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej oraz na antenie Programu 3 Polskiego Radia w Warszawie. Zespół dał ponad 200 koncertów w Polsce i na świecie. Brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach jazzowych, festiwalach kultury żydowskiej, spotkaniach artystów z kręgu muzyki klezmerskiej i nurtu etno.

Skład zespołu:
  • Max Kowalski - kontrabas
  • Michael Jones - skrzypce, altówka, ravanhuta -tradycyjny instrument hinduski
  • Stefan Orins - fortepian
  • Aleksander Papierz - saksofony (sopran, alt)
  • Kuba Rutkowski - perkusja
  • Andrzej Czop Czoper - akustyk


Bugsy's Music Restaurante

43-200 Pszczyna
ul. Łokietka 2

tel. 32 2105799Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bugsy's Music Restaurante

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bugsy's Music Restaurante" podaj