pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 23 marca 2015
  • 2 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 2299

Wielkanocne konkursy rozstrzygnięte

Za nami:

Wielkanoc coraz bliżej, dlatego od 28 marca do 1 kwietnia na pawłowickim rynku odbywał się Jarmark Wielkanocny.

Najwięcej emocji podczas otwarcia VII Jarmarku Wielkanocnego wzbudził konkurs na Palmę Wielkanocną gminy Pawłowice oraz licytacja palm. Nie wszystkie można było jednak zabrać ze sobą do domu. Dwie największe - przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Golasowicach i Pawłowicach stoją przy wejściu do urzędu, a ich konstrukcję stanowią wysokie tuje, które na co dzień ozdabiają budynek.

O wrażenia artystyczne podczas jarmarku zadbała Orkiestra Dęta KWK Pniówek, Jarząbkowianki, dzieci z Ogniska Muzycznego Gminnego Ośrodka Kultury oraz zespół wokalny Viola z Golasowic. Było również coś dla ciała - darmowy żurek dla wszystkich chętnych, degustacje przy stoiskach kół gospodyń wiejskich oraz wielkanocne wypieki.

Wielkanocne konkursy rozstrzygnięte - 28.03.2015 · fot. UG Pawłowice


Mali artyści w budynku urzędu pod okiem Agnieszki Kornas- Wiśniewskiej - instruktorki GOK oraz Elżbiety Lala - bibliotekarki z Biblioteki filia Warszowice, tworzyli świąteczne ozdoby i dekoracje. Prace konkursowe Najpiękniejszy Stroik Wielkanocny zaprezentowała również Gminna Biblioteka Publiczna w Pielgrzymowicach, a wszyscy chętni mogli kupić dekorację i zabrać do domu. Ponad 400 zł powędrowało do ochronki dla dzieci prowadzonej przez Siostry Służebniczki Najświętszej Marii Panny w Pawłowicach. Pieniądze pochodziły z licytacji palm, które wzięły udział w ogłoszonych przez urząd konkursie.

Komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu następujących miejsc w konkursie "Palma Wielkanocna Gminy Pawłowice":
I miejsce: Koło Gospodyń Wiejskich Golasowice,
II miejsce: Jolanta Słaboń,
III miejsce: Koło Gospodyń wiejskich Pawłowice,
wyróżnienie za oryginalność: Kazimiera Sawicka,
wyróżnienia za umiejętne połączenie ozdób papierowych z zielonymi: Kacper Garbocz, Wiktoria Gosek, Karol Sitek,
wyróżnienia za palmy wykonane metodą tradycyjną z wykorzystaniem jedynie elementów zielonych: Karolina Bielas, Julian Bielas, Michał Orlik.

BM / pless.pl
źródło: GOK Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.