pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 14 marca 2015
  • 12 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 11052

Zbuduj z nami altanę z wierzby

Za nami:

Stowarzyszenie Artystyczne Plessart i Żywa Architektura będąca składową Spółdzielni Socjalnej Parostatek z Cieszyna zapraszają na warsztaty żywej architektury, które odbędą się w dniach 11-12 kwietnia.

altana z wierzby
Altana z wierzby. · fot. Żywa Architektura


Zajęcia będą przeprowadzone w Wiśle Wielkiej nad Jeziorem Goczałkowickim i potrwają dwa dni, po ok. 8-9 godzin dziennie. W zajęciach będzie mogło wziąć udział 15 osób. Koszt od osoby wynosi 350 zł. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy: bogrud@wp.pl lub pod numerem 667-697-087.

Żywa architektura to budowle i rzeźby z rosnącej wierzby, nurt eko-budownictwa prężnie rozwijający się na zachodzie Europy. To połączenie człowieka i natury - naszych umiejętności rękodzielniczych i żywotności wierzby. Jako ozdoby placów, ogrodów, skwerów są wybierane przede wszystkim dlatego, że żyją, zmieniają się, wzrastają wraz z nami i naszymi bliskimi.

altanka z wierzby
Altana z wierzby. · fot. Żywa Architektura


Zajęcia poprowadzi Żywa Architektura, czyli grupa osób wyszkolona przez mistrza i twórcę gatunku żywej architektury Hansa Petera Sturma, w której zespole znajdują się także absolwenci kursu dla instruktorów rękodzieła artystycznego w Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. W 2011 roku brali udział w międzynarodowych warsztatach z zakresu plecionkarstwa i naturalnego budownictwa w Danii i Estonii. Za dwa największe obiekty, które powstały na Off Festival 2013 dostali wyróżnienie w konkursie Śląska Rzecz 2014. W ubiegłym roku zrealizowali kilkanaście obiektów wierzbowych metodą warsztatową oraz komercyjną.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

warsztaty wierzba
fot. Żywa Architektura

Plessart

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.