pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 10 marca 2015
  • 19 marca 2015
  • wyświetleń: 1740

Dalton Telegramme z Belgii w PCKulu

Za nami:

Waloński zespół folkowy Dalton Telegramme zagra w Pszczyńskim Centrum Kultury. Spadkobiercy folkowego ducha typowego dla Delty Amel, czterej członkowie grupy starają się połączyć uwielbiane przez nich amerykańskie brzmienie oraz piosenkę w języku francuskim.

dalton telegramme


Na koncert grupy Dalton Telegramme zapraszamy w czwartek, 19 marca na godzinę 18.00. Wstęp jest wolny - bezpłatne wejściówki można odbierać w sekretariacie PCKulu. Koncert odbywa się w ramach obchodów Święta Frankofonii.Dalton Telegramme - zwycięzcy Konkursu Talentów Acoustic TV5Monde w 2013 roku. Muzycy kontynuują swoją podróż w koncepcji westernu w 3 częściach: «La Cavale», «La Planque» i «Dernier Raid», zanim ukaże się ich pierwszy album w marcu 2015 roku.

Trylogia:

  • «La Cavale» (jesień 2013), zostało nagrane w formie podróży między Ardenami, Liège, Brukselą i Charleroi. Była to okazja do współpracy z takimi osobami jak : John Roo (The Experimantal Tropic Blues Band,...), Jean Vanesse (Mélanie Di Biasio, Vincent Venet,...), Maxime Firket ( aka Compuphonic) i Lucas Chauvière (-M-, Java, Saule, Winston Mc Anuff, De La Soul,...).
  • «La Planque» (maj 2014) nagrane na żywo, bez dodawania warstw dźwięku - jest najbliższe duchowi Daltonów. Utwory są bardziej introspektywne w swej tematyce. «La Cavale» obserwuje świat, który ich otacza, «La Planque» natomiast to wyprawa do czegoś, co można nazwac «życiem prywatnym Daltonów»
  • «Dernier Raid» (zima 2015) , ostatni odcinek sagi


Oprócz tej trylogii, pierwszy album Dalton Telegramme jest zapowiedziany na koniec marca 2015 r. Hasłem przewodnim jest autentyczność.

BM / pless.pl, źródło: PCKul

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.