pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 25 lutego 2015
  • 11 marca 2015
  • wyświetleń: 3804

Dzień Kobiet w Galerii "13" - wideo

W piątek 6 marca mieliśmy okazję do zapoznania się z bardzo ciekawymi tekstami dotyczącymi kobiet i ich skomplikowanej natury. Goście, jak zwykle, poczęstowani zostali kawą, herbatą i słodkimi przekąskami i zostali zaproszeni do wysłuchania przygotowanego programu. A ten był bardzo starannie dobrany do tytułu wieczoru: "Kobieta zmienną jest".Wiersze znanych polskich poetów (Adama Mickiewicza, Juliana Tuwima, Wisławy Szymborskiej, Anny Świrszczyńskiej, Haliny Poświatowskiej, Adama Asnyka, Tadeusza Boya Żeleńskiego, Mariana Załuckiego i Mariana Hemara) recytowali: Elżbieta Jasińska, Dorota Pławecka, Marcin Piech, Michał Pudełko i Renata Zborowska. Różnorodność prezentowanych tekstów bardzo spodobała się publiczności, która żywo reagowała na metafory i niebanalne epitety zawarte w utworach.

Do gustu przypadły także przygotowane piosenki. W tym dniu śpiewali dla gości: Patrycja Sołtys, Paulina Chodura, Aurelia Uszok, Renata Zborowska, Grzegorz Szwedka, Grzegorz Wuwer i Kuba Pieczka.

Dzień Kobiet w Galerii "13" - 6.03.2015 · fot. Sławomir Chodura


Trudno obiektywnie napisać o tym wieczorze. Ważne jest to, że wszystkim obecnym program bardzo się podobał i nie szczędzili pochwał. Miło nam, że mogliśmy w taki sposób umilić zbliżający się Dzień Kobiet.

"Kobiety są jak róże: niby zupełnie do siebie podobne, a jednak zapach, forma i kolor każdej z nich jest trochę inny" ( A.A. Konar)

Już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie 10 kwietnia. Wieczór upłynie pod hasłem "Apetyt na życie". Obiecujemy, że będzie miło, sympatycznie i że w programie pojawią się bardzo ciekawe i mądre teksty o tym, że zawsze, mimo wszystko należy cieszyć się każdą chwilą.

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.