pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 23 lutego 2015
  • 26 lutego 2015
  • wyświetleń: 836

"Imigrantka" w PKF-ie

Za nami:

26 lutego DKF Pszczyński Klub Filmowy zaprasza na projekcję filmu "Imigrantka". Ostatnio była okazja odwiedzić Hongkong. Próbowaliśmy otworzyć "Chińską szkatułkę". W najbliższy czwartek James Gray i spotkanie z "Imigrantką".O godzinie 18.00 przeniesiemy się w lata dwudzieste ubiegłego wieku. Scenariusz: Richard Menello i James Gray. Za zdjęcia, pod wpływem reżysera pełne malarskich, filmowych i fotograficznych inspiracji, odpowiada operator Darius Khondji. Ewę, jedną z Polek przybyłych do Stanów Zjednoczonych, zagrała francuska aktorka Marion Cotillard.

Jest rok 1921. Dwie młode Polki, siostry - Ewa i Magda wyruszają do Ameryki w poszukiwaniu lepszego życia. Zanim jednak spełni się ich amerykański sen muszą przejść selekcję na Ellis Island. Chora na gruźlicę Magda zostaje zatrzymana i poddana kwarantannie, a zdana tylko na siebie Ewa rozpoczyna zdobywanie Ameryki na własną rękę. Niestety szybko przekonuje się, że młoda Polka bez znajomości i referencji na Manhattanie nie może liczyć na zbyt wiele. Trafia na ulicę, gdzie jej przewodnikiem i opiekunem zostaje Bruno (Joaquin Phoenix), który wciąga ją w nowojorski półświatek brudnych interesów i prostytucji. Ewa przypadkowo poznaje również kuzyna Brunona - Orlando (Jeremy Renner), który swoimi obietnicami na nowo rozbudzi w dziewczynie marzenia i nadzieje.


W pierwszy czwartek marca kino fińskie. Klub 13 (przy Pszczyńskim Centrum Kultury), ul. Bednarska 13. Wstęp wolny.

BM / pless.pl, źródło: PCKul

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.