pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 10 lutego 2015
  • wyświetleń: 2177

Foto: Przedszkolaki u burmistrza

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj

Zadaniem przedszkola jest prowadzenie zajęć uświadamiających dzieciom nie tylko ich miejsce w najbliższym środowisku jakim jest rodzina czy Przedszkole. Podczas rozmaitych form działania dzieci poznają także środowisko w szerszej skali. Przedszkolaki poznają wiele miejsc użyteczności publicznej, nawiązujemy współpracę z różnymi instytucjami kultury.

We wtorek, 3 lutego przedszkolaki z grupy IV i V Publicznego Przedszkola nr 21 wybrały się na wycieczkę do Pszczyńskiego Ratusza. Głównym celem wycieczki było spotkanie z burmistrzem Pszczyny Panem Dariuszem Skrobolem i zapoznanie się z rolą, jaką pełni w naszym mieście. Przedszkolaki poznały także miejsce, które spełnia istotną rolę w życiu każdego miasta, czyli Ratusz.

Spotkanie przedszkolaków z Burmistrzem - 3.02.2015 · fot. Przedszkole Publiczne nr 21


Dzieci zostały przywitane przez zastępcę burmistrza Panią Barbarę Sopot - Zembok, która pokazała małym mieszkańcom miasta Pszczyny gabinet burmistrza oraz opowiedziała, na czym polega jego praca. Dzieci poznały bliżej sylwetkę burmistrza i były bardzo zdziwione jak dużo obowiązków i zadań ma do wykonania. Dowiedziały się jak ważną rolę wypełnia w życiu społecznym naszego miasta. Każde z dzieci mogło usiąść za biurkiem i przez chwilę poczuć się jak Pan burmistrz.

Przedszkolaki podczas spotkania przeprowadziły wywiad z burmistrzem. Chętnie zadawały pytania z wielu różnych dziedzin. Niektóre z pytań były bardzo ciekawe, np. "Czy burmistrz może naprawić szkodę?" (szczebelki w drabince na placu zabaw), "Czy fajnie jest być burmistrzem?", "Czy praca burmistrza jest trudna?" i wiele innych. Pan burmistrz cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania zadane przez dzieci oraz podkreślił, że bardzo cieszą go spotkania z najmłodszymi obywatelami naszego miasta.

Na spotkaniu nie mogło zabraknąć niespodzianek. Pan burmistrz obdarował dzieci słodyczami i chorągiewkami. Dzieci mogły poznać wygląd flagi Górnego Śląska. Spotkanie było bardzo radosne, przebiegało w miłej i życzliwej atmosferze. Na koniec spotkania dzieci również zrobiły Panu burmistrzowi niespodziankę i wręczyły wykonane przez siebie upominki życząc owocnej pracy na rzecz naszego miasta.

Serdecznie dziękujemy panu Burmistrzowi Dariuszowi Skrobolowi i pani zastępcy burmistrza pani Barbarze Sopot -Zembok za czas poświęcony przedszkolakom i przekazanie wiadomości związanych z funkcjonowaniem tej ważnej dla wszystkich mieszkańców instytucji publicznej, jaką jest Urząd Miejski.

Urszula Małysz, Magdalena Dubiel

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj