pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 5 lutego 2015
  • 3 marca 2015
  • wyświetleń: 3810

Wspólne śpiewanie po raz piąty

W tym miesiącu wyjątkowo w piątek w "13" spotkali się po raz piąty miłośnicy, a właściwie miłośniczki, starych piosenek. Tym razem organizatorka i prowadząca Renata Zborowska zaproponowała przeboje z lat 60 i 70. Wszystkie królowały na polskich listach przebojów i śpiewane były przez wszystkich.

Reklama

Okazuje się, że i współczesnym miłośnikom piosenki są znane. Utwory ułożone zostały chronologicznie. Najstarszym z przygotowanych był znakomity przebój włoskiego piosenkarza Marino Marinniego "Nie płacz, kiedy odjadę", który święcił triumfy na polskich scenach na początku lat sześćdziesiątych. Potem pojawiły się piosenki Katarzyny Sobczyk, zespołu Alibabki, Wojciecha Młynarskiego, zespołów: Skaldowie, Trubadurzy, No To Co, Quorum, 2+1, Czerwone Gitary, Pod Budą, Andrzeja Dąbrowskiego, Jerzego Połomskiego. Niespodzianka była piosenka z repertuaru Alicji Majewskiej "Być kobietą" ze słowami napisanymi specjalnie do spektaklu "Klimakterium". Wszyscy bawili się znakomicie.Na następne spotkanie, które będzie już 11 marca przygotowane zostaną utworu z repertuaru Maryli Rodowicz i (na specjalne życzenie) Danuty Rinn. Szczegółowa lista piosenek już niedługo na plakacie zapowiadającym spotkanie.

Wspólne śpiewanie po raz piąty - 27.02.2015 · fot. Grzegorz Szwedka


Zapraszamy bardzo serdecznie w środę na godzinę 18.00.

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.