pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 4 lutego 2015
  • wyświetleń: 1710

Beskid Śląski, czyli ferie z Diablakiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Trasy turystyczne w Beskidzie Śląskim, a szczególnie te prowadzące przez Równicę czy Czantorię Wielką latem nie należą do trudnych. Wszystko zmienia się zimą, gdy szlaki stają się zaśnieżone i nieprzetarte. Górskie wędrówki są wtedy znacznie bardziej wymagające a szczyty górskie trudniejsze do zdobycia. Jak co roku, w okresie feryjnym, kilkuosobowa grupa klubowiczów z UKST "Diablak" wybrała się w Beskid Śląski.

Beskid Śląski, czyli początek ferii z Diablakiem - 31.01-2.02.2015 · fot. Diablak


W ciągu trzydniowej wycieczki, od 31 stycznia do 2 lutego, dwa dni poświęcone zostały na typowe zimowe wyjścia w góry. Uczestnicy przeszli trasy przez Równicę, Czantorię Wielką i Czantorię Małą. Obie pętle rozpoczynały się kończyły w Ustroniu Jaszowcu. Turyści w sumie przeszli około 45 km., niejednokrotnie przecierając szlak. Nieodzownym wyposażeniem okazały się udostępnione wszystkim klubowe rakiety śnieżne, które bardzo ułatwiły poruszanie się w świeżym, kopnym śniegu.

W trakcie wycieczki uczestnicy poznali historię regionu, jego znaczenie przyrodnicze i krajobrazowe. Bardzo szczegółowo przedstawiona została również topografia terenu. Codziennie wieczorem na wszystkich czekała ciepła, przepyszna obiadokolacja a rano przed wyjściem obfite śniadanie. Wieczory po wyczerpujących przejściach wszyscy spędzali oglądając film a także śpiewając przy akompaniamencie gitar. Ostatni dzień upłynął klubowiczom na zajęciach rekreacyjnych i spokojnym powrocie do Pszczyny.

Podsumowując, wszyscy bardzo aktywnie rozpoczęli tegoroczne ferie zimowe wędrując po górach i wspólnie, spędzając cały czas w bardzo sympatycznym towarzystwie. Klubowicze bardzo zadowoleni wrócili do Pszczyny, już teraz myśląc o następnych organizowanych przez klub wycieczkach i imprezach a wspomnienia z tej wycieczki na długo pozostaną w ich pamięci.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W organizowanych przez nas wycieczkach biorą udział zarówno uczniowie szkół podstawowych wspólnie z rodzicami, młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna, studenci oraz osoby już pracujące. Cieszy fakt udziału w wycieczkach zarówno całych rodzin, jak i szeroko pojętej młodzieży.
Już teraz zapraszamy na kolejne wycieczki i imprezy organizowane przez UKST "Diablak":
  • nocny maraton filmowy 13/14.02.2015r.
  • wycieczka "Poznaj Bielsko - Białą" 22.02.2015r.
  • zajęcia na ściance wspinaczkowej 27.02.2015r.
  • wycieczka w Beskid Śląsko - Morawski (Czechy) 22.03.2015r.


Szczegóły imprez znajdują się na stronie klubowej - zapraszamy!

Więcej informacji nt. działalności Klubu znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl.

Agnieszka i Artur Wojciechowie / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj