pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 2 lutego 2015
  • 5 lutego 2015
  • wyświetleń: 871

W PKF-ie twórczość Konwickiego

Za nami:

W pierwszy czwartek lutego DKF Pszczyński Klub Filmowy zanurzy się w twórczości Tadeusza Konwickiego, wybitnego pisarza, scenarzysty, reżysera, który odszedł na początku tego roku.

5 lutego o godz. 18.00 prezentacja "Ostatniego dnia lata", arcydzieła zrealizowanego z Janem Laskowskim, jednym z mistrzów polskiej sztuki operatorskiej. Na ekranie zobaczymy Irenę Laskowską i Jana Machulskiego. Muzykę podał Adam Pawlikowski, aktor, krytyk, muzykolog. Uczestnicy spotkań Pszczyńskiego Klubu Filmowego mieli już okazję zetknąć się z dorobkiem Tadeusza Konwickiego w poprzednich latach. Przy tej okazji warto ponownie zachęcić do poznawania polskiego kina, filmów fabularnych, dokumentalnych, czy animowanych, dzieł podziwianych i badanych w różnych zakątkach świata, będących inspiracją dla autorów z innych krajów.

"Ostatni dzień lata" już w najbliższy czwartek, a 12 lutego twórczość Bernardo Bertolucciego. Klub 13, ul. Bednarska 13. Wstęp wolny.

Dawid Stwora

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.