pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 21 stycznia 2015
  • wyświetleń: 4373

Jasełka Rodziców Przedszkola nr 21

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj

Gdy rodzice zapisywali swoje dzieci do przedszkola na pewno nie przypuszczali, że czas spędzony w przedszkolu dostarczy im tak niezapomnianych wrażeń i artystycznych uniesień. 15 stycznia dzieci oraz rodzice Przedszkola Publicznego nr 21 mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w pięknym wydarzeniu teatralnym. Przedszkolaki z grupy IV wraz ze swoimi rodzicami zaprosili wszystkie dzieci , a także społeczność lokalną do Pszczyńskiego Centrum Kultury, gdzie przedstawili piękne widowisko bożonarodzeniowe- jasełka pt. "Tak. On jest Królem!".

Gdy sala Pszczyńskiego Centrum Kultury była prawie wypełniona, na scenę wkroczyli bohaterowie jasełek. Pięknie prezentowały się aniołki - starszaki z grupy IV. Ale wszyscy oczekiwali bohaterów tego spotkania, rodziców tych aniołków, którzy z wielką tremą przenieśli wszystkich do czasów narodzenia Jezusa. Zgodnie z tradycją jasełek rodzice wcielili się w role Józefa i Maryi. Narratorzy wprowadzili w tamten czas. Wokół żłobka zgromadzili się Pasterze oraz Zwierzęta. Był Diabeł, który nieustająco kusił do złego. Pojawił się też Herod. Do maleńkiego Dzieciątka przybyli Trzej Królowie. Anioły, Gwiazdeczki oraz Mędrzec także znaleźli się przy stajence. Dzieci - aniołki przepięknymi kolędami i pastorałkami wprowadziły wszystkich w ten nastrojowy czas.

Jasełka Rodziców Przedszkola nr 21 - 15.01.2015 · fot. Przedszkole Publiczne nr 21


Nad całością przedsięwzięcia czuwały pani Beata Szyszka i Magdalena Dubiel. Ogromne podziękowania kierujemy do pana Michała Czernka za możliwość pokazania przedstawienia na scenie Pszczyńskiego Centrum Kultury. Podziękowania składamy także całej obsłudze technicznej oraz pani Małgorzacie Tkaczyk za pomoc w organizacji. Szczególne podziękowania kierujemy także do państwa Moniki i Sebastiana Pitlok, którzy bezinteresownie wykonali scenografię do przedstawienia - stajenkę i aktywnie zaangażowali się w przygotowanie sceny i jej uporządkowanie po zakończeniu spektaklu. Wielkie podziękowania dla wszystkich aktorów - Rodziców dzieci grupy IV za podzielenie się swoim talentem, za dostarczenie wszystkim pięknych wrażeń i przeżyć.

Dziękujemy także młodzieży, która wspierała Starszaki w muzycznej oprawie przedstawienia. Dziękujemy za czas poświęcony na przygotowanie tego przedstawienia, za przygotowanie kostiumów. Gratulujemy odwagi, walki z tremą i wielkiego talentu.
Beata Szyszka, Magdalena Dubiel

Magdalena Dubiel, Beata Szyszka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj