pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 14 stycznia 2015
  • 26 stycznia 2015
  • wyświetleń: 3031

Wspólne kolędowanie w "13"

Czwarte spotkanie z cyklu "Zapraszamy do śpiewania" upłynęło pod znakiem polskich kolęd. Zgodnie z zapowiedzią w programie wieczoru znalazło się 14 najstarszych polskich pieśni bożonarodzeniowych.

ReklamaZ niecierpliwości ą czekaliśmy na chętnych do śpiewania i po raz kolejny okazało się, że chyba tylko panie mają odwagę i chęć zasiąść razem w "13" i wspólnie spróbować swoich sił w interpretacji przygotowanych utworów.

Zaczęliśmy jak zawsze od naszego "hymnu", którym zachęcamy do śpiewania zawsze i wszędzie, bez względu na umiejętności, bo przecież "piosenka jest dobra n a wszystko".

Wspólne kolędowanie w "13" - 21.01.2015 · fot. Grzegorz Szwedka


Potem przyszedł czas na kolędowanie. Były przeróżne opracowania kolęd, od tych najbardziej znanych, klasycznych do współczesnych, nowoczesnych, bo takie podkłady udało się przygotować. Najpierw informacja o kolędzie, a potem wspólne jej wykonanie. Zaczęliśmy od najstarszej kolędy z XVI wieku i kolejno wykonywaliśmy utwory z wieku XVII, XVIII i początków XIX. Nie każdy wie, jak stare są to pieśni, które co roku brzmią niemal wszędzie w okresie Bożego Narodzenia.

Było miło, sympatycznie, rodzinnie. Niektóre utwory wykonaliśmy dwa razy, z podkładem i potem jeszcze a capella. Niech ta krótka migawka z tego wieczoru przekona, że te spotkania są naprawdę spontaniczne,że niekoniecznie trzeba umieć dobrze śpiewać, że wszyscy mogą razem bez stresu.
Cieszy fakt, że są ludzie, którzy chcą przyjść do "13", aby wspólnie pośpiewać i porozmawiać o polskich piosenkach. Martwi to, że panowie nie mają czasu, może chęci, a może odwagi, żeby dołączyć. Trudno też liczyć tutaj na obecność młodzieży. Ale ciągle mamy nadzieję, że jeszcze się przekonają i jedni i drudzy.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 18 lutego na 18.00 Śpiewać będziemy piosenki z lat 60, 70 i 80. Szczegółowy wykaz podany zostanie w informacji na początku lutego. Już dziś serdecznie zapraszamy!

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.