pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 22 grudnia 2014
  • wyświetleń: 3945

Foto: Zimowa wigilia Wichurzan

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj

Kiedy rano 21 grudnia Wichuarznie wyjrzeli przez okna swoich domów, dosłownie powiało grozą. Silny wiatr i ulewa nie nastrajały optymistycznie. Jednak jak zawsze pełni wiary młodzi turyści wyruszyli busem do Jaworza, by stamtąd ruszyć na szlak prowadzący do schroniska na Błatniej. Już na parkingu było biało, a wiatr, który w Pszczynie wiał niemiłosiernie, tutaj ucichł zupełnie. Kiedy zaczął prószyć śnieg Wichurzanie kroczyli już dzielnie po szlaku.

Prawdziwa zima była zaskoczeniem dla wszystkich a jednocześnie największą radością i najwspanialszym prezentem na dzisiejszą wigilię. Rzucanie śnieżkami nie miało końca. Po około 2 godzinach prawie 50-osobowa drużyna stawiła się w schronisku na Błatniej, gdzie czekał już na stołach gorący barszczyk z uszkami. Obok niego stanęły potrawy przygotowane przez rodziców a przyniesione przez Wichurzan do schroniska: makówki, karp, kapusta z grzybami, śledzie, bigos, gyros, pierniki, rogaliki, szarlotka i wiele, wiele innych wspaniałości.

Zimowa wigilia Wichurzan - 21.12.2014 · fot. Wichura


Biesiadowanie rozpoczęli od modlitwy i łamania się opłatkiem z życzeniami. Po wigilii zostały wręczone prezenty, czyli odznaki GOT- zwykłe, zimowe i GSB. Następnie rozpoczęło się wspólne kolędowanie. Ucztowanie nie miało końca, ale najmłodsi bardzo chcieli już wyjść przed schronisko, bo tam czekał śnieg!

No i rozpoczęła się prawdziwa wojna na śnieżki - nie było nikogo, kto przez chwilę nie byłby prawdziwym bałwanem! Po wszystkim przed schroniskiem pozostało tylko pole walki - można się było od razu domyśleć, co tam się działo. Niestety pozostało już tylko zejście do busa i powrót do Pszczyny.

To był naprawdę udany wyjazd, a rodzicom czekającym przed szkołą trudno było uwierzyć w prawdziwą zimową aurę podczas wycieczki, gdyż w Pszczynie lało, wiało i padał nawet grad. Cieszymy się z udziału rodziców w naszych wyjazdach.

11 stycznia Wichurzanie będą się udzielali w finale WOŚP, gdyż są współorganizatorami sztabu miejskiego WOŚP w Pszczynie. Na następny wyjazd zapraszają 17 stycznia - oczywiście gdzieś w góry.

Życząc wszystkim spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia zapraszają do obejrzenia swojej strony www.wichura-pszczyna.pl.

Joanna Rozmus-Cader

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Klub turystyczny Wichura

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj