pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 16 grudnia 2014
  • 17 stycznia 2015
  • wyświetleń: 2040

Argentyńskie tango w Bugsy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bugsy's Music Restaurante" podaj

Za nami:

Carlos Roulet, argentyński pieśniarz śpiewający tanga wystąpi w Bugsy's Jazz Club.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 17 stycznia o godzinie 20.00. Bilety w przedsprzedaży można nabyć w cenie 20 złotych, zaś w dniu koncertu - 30 złotych.

Bugsy's Jazz Club


Carlos Roulet - Jego śpiew tanga brzmi z autentyczną argentyńską pasją i mocą, w stylu, który nawiązuje do tradycji wielkich pieśniarzy Złotej Ery Tanga. Jako artysta ma niezwykły kontakt z publicznością, a jego interpretacje tanga, zarówno na poziomie warstwy muzycznej, jak i słownej, wywołują zachwyt u słuchaczy, bez względu na to czy śpiewa przy akompaniamencie dużej orkiestry czy też jednej gitary.

Urodził się w Buenos Aires, w dzielnicy Villa Crespo. Zdobywał warsztat artystyczny pod kierunkiem nauczycieli z różnych dziedzin, jak: Teresa Sarrail (aktorstwo), Sandra Pianiggiani (śpiew) czy Marial Laura Facal (ćwiczenia wokalne). Z końcem lat 90. zdecydował się poświęcić wyłącznie działalności artystycznej, występując z wieloma orkiestrami tangowymi w Buenos Aires oraz współuczestnicząc w tworzeniu znanych pokazów i spektakli tanga, zarówno na wielkich scenach jak i w kameralnych klubach, salonach i na milongach.

W 2012 roku kontrabasista Grzegorz Frankowski zaprosił go do Polski, gdzie Carlos Roulet występował z Trio Grzegorza Frankowskiego oraz zespołem Tango Bridge, dając koncerty w wielu klubach i podczas festiwali tanga (Alchemia, Klub Jazz Cabaret, Lizard King, Wawel Tango 2012 Festiwal Tanga Argentyńskiego w Krakowie, VI Summer Music Festival, Ambasada Argentyńska w Polsce, Festival Lass Tango fließen 2012, Filharmonia w Rzeszowie, Centrum Kultury Katowice, Bielsko-Biała).

Edi Sanchez (Edgard Edilson Sanchez Moyano) urodził się w stolicy Kolumbii - Bogocie, dzisiaj mieszka w Polsce, na Śląsku. Grał z najlepszymi kolumbijskimi muzykami w stylach salsa, pop, r&b oraz kolumbijskiej muzyki ludowej (Séptima Especie, La Moderna, Garujazz czy założonym przez niego Tiempo de Jazz). Wielki wpływ na jego twórczość miała tradycyjna muzyka kolumbijska, blues i jazz. Pierwszą gitarę akustyczną dostał od ojca. Jego muzyczny styl kształtował się pod wpływem salsy, bluesa, funka i jazzu.

Studiował muzykę na Uniwersytecie Pedagogicznym w Bogocie. Uczył muzyki, pracował m.in. jako wykładowca "Doskonalenia technik jazzowych", "Jazz Ensemble" i "Metody gry na gitarze basowej" w Instytucie Muzycznym w Bogocie. Swoich inspiracji muzycznych szukał podróżując po świecie, by wreszcie trafić do Polski, gdzie studiował na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Obecnie doskonali swój styl jazzowy w Polsce grając i tworząc z różnymi wybitnymi artystami. Nagrał tu m.in. płytę "Aun no se" (2010) inspirowaną muzyką kolumbijską i polską, łączącą salsową tradycję z nowoczesną aranżacją jazzową.

Bugsy's Music Restaurante

43-200 Pszczyna
ul. Łokietka 2

tel. 32 2105799REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bugsy's Music Restaurante

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bugsy's Music Restaurante" podaj