pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 10 grudnia 2014
  • wyświetleń: 2239

Wichurzanie na Leskowcu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj

Mikołajki to kolejny dobry powód do tego, by wyjechać w góry. Tak więc w niedzielę, 7 grudnia wybrali się Wichurzanie w Beskid Mały, by w czapkach mikołajkowych powędrować na Groń Jana Pawła II i Leskowiec. Jak zawsze na wycieczkach z Wichurą, pojawiła się niespodzianka, ale wszystko po kolei.

Po dojechaniu w prawie 40-osobowej grupie do Jagódek - przysiółka Rzyk, wyruszyli młodzi turyści czarnym szlakiem w kierunku schroniska na Leskowcu. Duże nachylenie terenu pozwoliło na bardzo szybkie zdjęcie wierzchnich nakryć, gdyż temperatura ciała rosła bardzo szybko. Z tego też powodu wybrali łatwiejszy wariant ścieżki i skręcili na szlak Białych Serduszek, którym dotarli do samego schroniska.

Wichurzanie Mikołajkowo na Leskowcu - 7.12.2014 · fot. Wichura


Godzinny odpoczynek pozwolił na dalszą wędrówkę, jednakże Wichurzanie bardzo chętnie się zgodzili na uczestnictwo we mszy świętej w Sanktuarium Górskim na Groniu Jana Pawła II. I tutaj pojawiła się wspomniana wcześniej niespodzianka, bowiem mszy św. przewodniczył Ks. Profesor dr hab. Maciej Ostrowski - ratownik GOPR, kierownik Katedry Teologii Pastoralnej Szczegółowej Wydziału Teologicznego PAT. Wykłada teologię pastoralną na PAT i w Instytucie Teologicznym w Bielsku-Białej; przewodniczący Sekcji Pastoralistów Polskich, konsultor Komisji Duszpasterstwa Ogólnego Episkopatu Polski, konsultor Rady Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, przewodniczący Rady Instytutu im. Ks. F. Blachnickiego, przewodniczący Komisji Teologiczno-Programowej Ruchu Światło-Życie, diecezjalny duszpasterz turystów. Ksiądz profesor zamienił z młodymi turystami po mszy kilka słów i stanął do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

Następnym celem turystów było wyjście na szczyt Leskowca, który zdobyli już po kilkunastu minutach. Po chwili odpoczynku wyruszyli w drogę powrotną, by tym razem, już tylko czarnym szlakiem, udać się do busa w Jagódkach.

Tak jak każdy wyjazd z Wichurą, tak i ten dostarczył dzieciom i młodzieży dużo nowych wiadomości z zakresu topografii, historii i flory tej części Beskidów. Mogli oni spędzić cały dzień na świeżym powietrzu w górach zamiast w domu przed telewizorem czy komputerem. Ta forma spędzania czasu wolnego pozwala na integrację, trening kondycyjny i naturalne wzmacnianie odporności organizmu. Zachęcamy wszystkich do udziału w naszych wyjazdach - najbliższy - Wigilijny, już 21 grudnia.

Joanna Rozmus-Cader

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Klub turystyczny Wichura

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj