pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 9 grudnia 2014
  • wyświetleń: 1898

Diablak w Beskidach - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Godzina 6 rano 7 grudnia to początek niedzielnej wycieczki. Właśnie o tej porze kilkunastu klubowiczów z Diablaka rozpoczęło swoją ostatnią w tym roku kalendarzowym przygodę z górami.

Tym razem udaliśmy się w Beskid Żywiecki z założeniem odwiedzenia i poznania historii trzech schronisk górskich. W trakcie wycieczki uczestnicy zawitali do schronisk na: Hali Boraczej, Hali Lipowskiej i Hali Rysianka. Wszystkie trzy schroniska to osobna, odmienna historia, jakby nie było, bardzo związana z zawiłymi dziejami Polski i rozwojem turystycznym na ziemiach polskich. Oczywiście uczestnicy poznali najważniejsze fakty z dziejów tych obiektów.

Trasa wycieczki prowadziła z Żabnicy przez wspomniane hale aż do Słowianki, z której grupa zeszła znów do Żabnicy. Cała niedzielna pętla liczyła około 20 km i nie stanowiła zbytniego wyzwania dla uczestników. Ten grudniowy, niedzielny spacer przysporzył wszystkim wielu pozytywnych wrażeń, może nie było widoków na inne pasma górskie, ale towarzysząca od samego rana mgła wraz z grą światła pokazywała zupełnie odmienny obraz gór.

Diablak w Beskidach - 7.12.2014 · fot. Diablak


Klubowicze aktywnie spędzili ten dzień, poznali wiele faktów, zarówno historycznych, jak i przyrodniczych a dodatkową atrakcją była możliwość zobaczenia głuszca zwyczajnego, który niespodziewanie pojawił się przy schronisku na Rysiance. Po wielu pozytywnych doznaniach wszyscy bezpiecznie wrócili do Pszczyny.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W organizowanych przez nas wycieczkach biorą udział zarówno uczniowie szkół podstawowych wspólnie z rodzicami, młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna, studenci oraz osoby już pracujące. Cieszy fakt udziału w wycieczkach zarówno całych rodzin, jak i szeroko pojętej młodzieży.

Już teraz zapraszamy na kolejną wycieczkę, która zaplanowana jest na 11 stycznia 2015r. Szczegóły wycieczki wkrótce na naszej stronie klubowej.

Więcej informacji nt. działalności Klubu znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj