pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 8 grudnia 2014
  • 23 grudnia 2014
  • wyświetleń: 6044

Piosenka na święta w PCKulu

W niedzielę 21 grudnia w Pszczyńskim Centrum Kultury odbył się koncert "Piosenka na święta". Dochód ze sprzedaży wejściówek przeznaczony był na Hospicjum św. Ojca Pio. Zespół kierowany przez panią Renatę Zborowską przygotował koncert charytatywny dla Hospicjum już po raz szósty.

Program przygotowany został bardzo starannie. Licznie przybyli goście słuchali pięknych piosenek świątecznych oraz mądrych złotych myśli bardzo trafnie dobranych do okoliczności. Koncert był bardzo klimatyczny i wprawił gości w znakomity nastój. Po zakończeniu podkreślali świetnie dobrane teksty oraz znakomite wykonania.

Koncert "Piosenka na Święta" w PCKul - 21.12.2014 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Najpierw przywitał wszystkich zespół muzyczny pięknym utworem świątecznym. Grali: Daniel Kolarz (klawisze), Wojtek Niedźwiedź (gitara basowa), Piotr Bujar (saksofon tenorowy), Radosław Mika (perkusja) i Piotr Filipczuk (gitara). Towarzyszyli też wokalistom w większości piosenek.

A było czego słuchać. Po kilku słowach powitania na scenie pojawił się chór Gwiazda z Ćwiklic i wykona znaną piosenkę Seweryna Krajewskiego "Jest taki dzień". Potem mogliśmy posłuchać znanych i mniej znanych utworów świątecznych: "Kto wie" (cały zespół wokalny), "White Christmas" (Klaudia Chlebek), "Otwórz drzwi" (Magda Kawka), "Mamy święta" (Agata Szwedka, Oliwia Rozmus i Julia Biela), "Please come home for Christmas" (Marcin Staszek), "Ten jeden dzień" (Dorota Bieniek), "Rock`n around a Christmas tree" (Aurelia Uszok), "Ponieważ znów są święta" (Renata Zborowska), "The Christmas songs" (Paulina Mika), "Piosenka świąteczna" (Ada Komarek), "Świąteczny rock and roll" (Grzegorz Wuwer i Grzegorz Szwedka). Na zakończenie zespół Vocal Senior wykonał "Kanon noworoczny", a cały zespół pożegnał widzów piosenką "Świąteczna noc".Między piosenkami Elżbieta Jasińska, Michał Pudełko i Marcin Piech przekazywali aforyzmy i złote myśli o życiu, szczęściu, miłości, szczęściu i tym wszystkim, co kojarzy się ze świątecznym czasem.W trakcie koncertu wręczone zostały nagrody wyróżnionym w przeprowadzonym przez Hospicjum konkursie literackim (szczegółowe informacje na stronie Hospicjum).

Pani Teresa Buczak, prezes pszczyńskiego Hospicjum, nie kryła wzruszenia, dziękując wszystkim wykonawcom za ten koncert.

Serdecznie dziękuję wszystkim wykonawcom za udział w koncercie, a szczególne słowa uznania kieruję w stronę Pauliny Miki i chłopców z zespołu muzycznego za ogromny wkład pracy w przygotowanie akompaniamentu.

Koncert "Piosenka na Święta" w PCKul - 21.12.2014 r. · fot. Tomasz Gruca


Nie wiemy dokładnie, jak bardzo szczodrzy byli goście, ale skarbonka przed wejściem na salę widowiskową nie była pusta, za co bardzo dziękujemy w imieniu Hospicjum.

"Piękna jest radość w Święta,
ciepłe są myśli o bliskich,
niech pokój, miłość i szczęście
otoczy dzisiaj nas wszystkich.
By nastrój Świąt Bożego Narodzenia
pełen magicznego uroku,
był zawsze z Wami każdego dnia
w nadchodzącym nowym roku".

Renata Zborowska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.