pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 3 grudnia 2014
  • wyświetleń: 1968

Grzawa: w baśniowej Narnii

26 listopada odbył się konkurs czytelniczy dla klas IV i V zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Miedźnej z/s w Grzawie. Punktualnie o 10.00 w sali Domu Socjalnego w Grzawie stawiło się pięć trzyosobowych drużyn z wszystkich szkół podstawowych z naszej gminny, gotowych zmierzyć się z pytaniami i zadaniami, których tematem była książka C. S. Lewisa "Lew, czarownica i stara szafa".

Uczestnicy konkursu mieli do wykonania 2 zadania, musieli także odpowiedzieć na trzy rundy pytań oraz przedstawić wybrany fragment powieści w formie scenki. Pytania zostały podzielone na dwie grupy (za 2 punkty i za 4 punkty) ze względu na stopień trudności. Drużyny musiały m.in.: podać imię fauna, którego spotkała Łucja oraz opisać podwieczorek, którym ją poczęstował, wymienić prezenty, jakie otrzymał Piotr od Świętego Mikołaja, określić położenie Narnii czy opisać namiot Aslana. W dużej mierze to właśnie wylosowane pytania zaważyły na ostatecznym wyniku konkursu.

Grzawa: w baśniowej Narnii - 26.11.2014 · fot. GBP w Miedźnej z/s w Grzawie


Pierwsze zadanie, w którym dzieci musiały wypisać sześć elementów wyposażenia domu bobrów, nie sprawiło najmniejszych trudności i wszystkie drużyny uzyskał maksymalną ilość punktów. Drugie zadanie polegało na określeniu, kto i do kogo wypowiedział podane słowa. W większości drużyny prawidłowo rozpoznały cytaty.

Ostatnim punktem konkursu były scenki, które pozwoliły widzom przenieść się choć na chwilę w zaczarowany świat Narnii. Szkoła nr 1 w Woli przedstawiła rozmowę Zuzanny i Piotra z Profesorem, drużyna ze szkoły w Górze odegrała pierwsze spotkanie Edmunda z Białą Czarownicą, uczniowie szkół: nr 2 w Woli oraz z Frydku zaprosiły widzów do zamku Białej Czarownicy, gdzie dotarł Edmund, a szkoła z Miedźnej przedstawiła magiczny powrót Aslana do życia. Za to zadanie jury przyznało drużynom z Miedźnej, Góry i Frydku po 6 punktów, a drużynom z Woli po 5,5 punkta.

Dzieci były świetnie przygotowane, dlatego różnice punktowe między drużynami były minimalne. Pierwsze miejsce z wynikiem 25,5 punktu zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli, a drugie wywalczyły ex aequo szkoła w Górze i Miedźnej z dorobkiem 25 punktów. Pozostałe miejsca zajęły Szkoła Podstawowa nr 1 w Woli oraz Szkoła Podstawowa we Frydku. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom oraz książkę.

Nagrody ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej z/s w Grzawie.

Joanna Jarnot, źródło: GBP w Miedźnej

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.