pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 3 grudnia 2014
  • 9 grudnia 2014
  • wyświetleń: 1606

Biblioteka pedagogiczna: wystawa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka - PBW" podaj

Za nami:

Biblioteka pedagogiczna w Pszczynie zaprasza wszystkich zainteresowanych do zwiedzania wystawy "Ratujmy Stanicę Kamińskiego".

Wystawa przedstawia działalność ZHP na Śląsku Cieszyńskim w okresie międzywojennym oraz po II wojnie światowej. Składają się na nią m.in. archiwalne zdjęcia i wycinki prasowe z lat 30 XX wieku.

Ratujmy Stanicę Kamińskiego - wystawa w PBW w Pszczynie - 03.12.2014 · fot. PBW w Pszczynie


Zakończeniem jest podsumowanie aktualnej sytuacji trzech budynków dawnej Centralnej Szkoły Instruktorskiej Harcerstwa Męskiego kierowanej przez Aleksandra Kamińskiego, autora "Kamieni na szaniec", które obecnie niezagospodarowane, popadają w ruinę. Celem wystawy, jest zwrócenie uwagi na  problem niszczejącej, odchodzącej w zapomnienie historii harcerstwa w Górkach Wielkich.

Ekspozycja powstała dzięki dofinansowaniu z Muzeum Historii Polski w Warszawie projektu o tym samym tytule. Projekt uzyskał także Honorowy Patronat Ministra Edukacji Narodowej, jest prezentowana na 4 dwustronnych tablicach. Towarzyszą jej ulotki informacyjne i bezpłatne egzemplarze publikacji "Aby przypomnieć Zapomniane".

Wystawę można zwiedzać w bibliotece w dniach od 4 do 19 grudnia.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka - PBW

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka - PBW" podaj