pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 2 grudnia 2014
  • 4 grudnia 2014
  • wyświetleń: 1283

Zimowy sen w Klubie Filmowym

Za nami:

DKF Pszczyński Klub Filmowy, w pierwszy czwartek tego miesiąca, zanurzy się w nowym, wybitnym kinie tureckim. 4 grudnia mistrz współczesnego, autorskiego kina Nuri Bilge Ceylan i jego "Zimowy sen".

Zobaczymy obraz, który został nagrodzony Złotą Palmę na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Scenariusz: Nuri Bilge Ceylan i Ebru Ceylan. Zdjęcia: Gökhan Tiryaki. Warto zaznaczyć, że obchodzimy w tym roku 600-lecie stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Turcją, stąd w ramach różnorodnych przedsięwzięć w szczególny sposób skupia się uwagę na tureckiej kulturze. Tak też czyni pszczyński DKF.

PCKul


Przy okazji czwartkowego spotkania będzie także możliwość zdobycia wejściówek na wydarzenie piątkowe, czyli koncert małopolskiej grupy Czerwie tworzącej ciekawe, poszukujące melodie z elementami etnicznymi, folkowymi, z różnymi odcieniami rocka.

Istotną częścią repertuaru Czerwie jest muzyka przygotowywana do niemych filmów, teatralnych przedstawień i działań plastycznych. W Pszczynie zespół zaprezentuje muzykę do "Pana Tadeusza" w reżyserii Ryszarda Ordyńskiego, niemego filmu z 1928 roku, który stanowił ważny składnik społeczno - kulturalnego życia międzywojennej Polski. To interesujące wydarzenie będzie służyło zaakcentowaniu Roku Oskara Kolberga, który obchodzony jest w rozmaity sposób przez świat kultury, w tym przez Pszczyński Klub Filmowy oraz cykl "liście kultury". Koncert grupy Czerwie już 5 grudnia (piątek). Sala widowiskowa Pszczyńskiego Centrum Kultury, godz. 19.00. Bilety (10 zł) do nabycia w Pszczyńskim Centrum Kultury, również w dniu występu.

"Zimowy sen" w najbliższy czwartek (4 grudnia) o godz. 17.30. Klub 13, ul. Bednarska 13. Wstęp wolny. D. S.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.