Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 30 listopada 2014
  • 3 grudnia 2014
  • wyświetleń: 2627

Bardzo poetycko w "13"

W środę 26 listopada miłośnicy poezji przybyli licznie do"13", aby znaleźć się na chwilę w świecie pana Wiesława Sterniczuka, twórcy utworów lirycznych o poszukiwaniach, wspomnieniach, optymistycznych rozważaniach na temat przemijania.

Poeta na stałe mieszka w Tychach, uczestniczy w spotkaniach Poczty Poetyckiej w Pszczyńskim Centrum Kultury. Jest autorem zbiorków wierszy; "Drzewo dni nieobecnych" (debiut w 2003 roku), "Zrozumieć cień" (2004) i "Grawitacja Braku" (2007).

Poetycko w "13" - Wiesław Sterniczuk - 26.11.2014 · fot. Tomasz Gruca


Wyboru wierszy, które zostały tak połączone, aby tworzyły spójną całość myślową, dokonała Renata Zborowska. Recytowali je świetni interpretatorzy: Elżbieta Jasińska, Dorota Pławecka, Marcin Piech i Michał Pudełko oraz autorka całości. Oprawę muzyczną stanowiły piosenki z tekstami pana Wiesława, do których muzykę skomponowali: Jadwiga Masny, Łukasz Bielecki (sam wykonał swoje kompozycje), Kacper Wieja oraz Szymon Jarczok.Goście w skupieniu odebrali całość, a po zakończeniu nie szczędzili pochwał. Najbardziej wzruszony był autor tekstów, który powiedział, że po prostu jest oczarowany. Inni poeci, którzy byli obecni na tym spektaklu, również gratulowali wykonawcom i oczywiście panu Wiesławowi interesujących tekstów.

Warto interesować się twórczością rodzimych poetów, bo czasami możemy odkryć w tych wierszach cząstkę siebie, ale przede wszystkim zobaczyć, że tuż obok żyją ludzie, którzy mają łatwość przelewania na papier swoich uczuć.

"Poeta każdego dnia jest inny
przymiotem krwi książęcej
dlatego potrzebuje
więcej
miar wszystkiego..."

Renata Zborowska / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.