pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 14 listopada 2014
  • wyświetleń: 2854

W 13 śpiewali stare piosenki

W środę wieczorem w "13"dość licznie pojawili się ci, którzy lubią stare polskie piosenki. Było to już trzecie spotkanie z cyklu "Zapraszamy do śpiewania". Tak jak poprzednio na scenie stał ekran, na którym wyświetlane były słowa piosenek, z głośników płynęły dźwięki podkładów.

Reklama

Pani Renata Zborowska, która przygotowała całość spotkania, przekazywała o każdej piosence, jej twórcach i wykonawcach ciekawe informacje. Była to dla większości gości swoista podróż w przeszłość.Wszyscy bawili się świetnie. Wspólnie wykonano 15 piosenek bardzo dobrze znanych wszystkim, bo każda z nich na przestrzeni wielu lat od chwili powstania doczekała się kilku, czasem nawet kilkunastu coverów.

W 13 śpiewali stare piosenki - 12.11.2014


Każde spotkanie rozpoczynamy i kończymy zaśpiewaniem utworu, który być może stanie się swoistym hymnem tych wieczorów. A potem razem wykonaliśmy piosenki: "Cicha woda" (1950) z repertuaru Zbigniewa Kurtycza, "Okularnicy" (1954) Agnieszki Osieckiej, "Chłopiec z gitarą" (1963) z repertuaru Karin Stanek, "Rudy Rydz" (1963) wypromowaną przez Helenę Majdaniec, "O mnie się nie martw" (1964" Kasi Sobczyk, "W siną dal" (w 1965 II nagroda w Opolu), "Ktoś mnie pokochał" z 1967 roku (Skaldowie), "Po ten kwiat czerwony" (1968) grupy NO TO CO, "Takie ładne oczy" (1968) Czerwonych Gitar, "Kwiat jednej nocy" (1969) Alibabek, "Orkiestry dęte" (1970) z repertuaru Haliny Kunickiej, "Chodź, pomaluj mój świat" (1971) zespołu 2+1, "To był świat w zupełnie starym stylu" (1972), "Do zakochania jeden krok" (1972) Andrzeja Dąbrowskiego i "Tyle słońca w całym mieście" (1974) Anny Jantar.

Propozycje te bardzo przypadły do gustu wszystkim gościom. Do piosenek z tych lat będziemy jeszcze wracać, jeśli będzie taka możliwość. Wszyscy obecni byli zadowoleni z tego, że wspólnie mogą zaśpiewać lubiane utwory.

Dziękujemy za obecność, za stworzenie miłej, sympatycznej atmosfery. W czasach, kiedy każdy się ciągle śpieszy, taka chwila wytchnienia jest bezcenna.

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.