pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 24 października 2014
  • 6 listopada 2014
  • wyświetleń: 2682

Wspólne śpiewanie po raz drugi

W środę 22 października po raz drugi w "13" spotkali się miłośnicy polskiej piosenki. W bardzo kameralnej, niemal rodzinnej atmosferze przez ponad godzinę razem bawili się, śpiewając wybrane stare piosenki. Przy okazji poznawali też historię i twórców oraz wykonawców konkretnego utworu. Całość przygotowuje i prowadzi Renata Zborowska.

Reklama

Tym razem w programie wieczoru pojawiło się kilka przebojów z okresu dwudziestolecia międzywojennego oraz z lat pięćdziesiątych.
Rozpoczęliśmy od najstarszej piosenki, która zyskała miano przeboju o zasięgu międzynarodowym - "Walc Francois", którego melodia powstała w 1905 roku, tekst nieco później. Pojawiły się też najbardziej znane piosenki kabaretowe i filmowe z lat trzydziestych ("Ach, jak przyjemnie", "Ach śpij, kochanie", "Ja się boję sama spać,"Ta mała piła dziś" i inne), potem najsłynniejsze przeboje Mieczysława Fogga ("Jesienne róże", "Pierwszy siwy włos") i Marii Koterbskiej ("Serduszko puka", "Parasolki", "Brzydula i rudzielec").Gości na tym spotkaniu było co prawda niewielu, ale wszyscy bawili się znakomicie i po zakończeniu wieczoru podkreślali, że takie spotkania z piosenką polską to znakomity pomysł. Goście czują się swobodnie, każdy może sobie po prostu pośpiewać tak, jak czuje.

Na następne spotkanie zaplanowano przeboje z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Szczegółowy spis utworów dla zainteresowanych pokaże się niebawem w specjalnie przygotowanej reklamówce.

Zapraszamy serdecznie tych, którzy lubią śpiewać, a nie mają odwagi wziąć udziału w typowym karaoke. Tutaj, jak widać na załączonym filmiku i zdjęciach, nie trzeba podchodzić do mikrofonu, nawet wstawać od stolika. Śpiewamy wszyscy razem, nawet jak ktoś ma wątpliwości, czy mu to dobrze wychodzi i czy w ogóle umie. A przy okazji poznajemy historię polskiej piosenki i jej najwybitniejszych twórców i wykonawców. Okazuje się, że piosenki te są ponadczasowe i współcześni wokaliści chętnie po nie sięgają.

Zapraszamy zatem w środę, 12 listopada na 18.00 do "13"!

Zachęcamy do obejrzenia, jak było w ubiegłym miesiącu.


Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.