pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 29 września 2014
  • 11 października 2014
  • wyświetleń: 3806

Rowerowy Rajd Gwiaździsty

Rajd Gwiaździsty i Zlot Aktywnych zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania "Ziemia Pszczyńska" to już historia, po której pozostają miłe wspomnienia i kolorowe fotografie.

Goczałkowice-Zdrój reprezentowała kilkunastoosobowa grupa cyklistów pod wodzą Małgorzaty Paszek, a wśród nich członkowie Koła Emerytów i Rencistów. Grupa "Aktywnych", bo tak organizatorzy nazwali uczestników rajdu, wystartowała z parkingu przy Urzędzie Gminy. Trasa, którą pokonali liczyła ponad 45 km i wiodła przez centrum Uzdrowiska do Czechowic, dalej w kierunku Ligoty; potem Landek, Zabrzeg, korona zapory i dalej do przystani nad Zbiornikiem Łąckim, gdzie miał miejsce Zlot Aktywnych.

Rowerowy Rajd Gwiaździsty - 11.10.2014 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Na terenie łąckiego Ośrodka Sportów Wodnych spotkali się rowerzyści z gmin powiatu pszczyńskiego, spod Chełmka, z Krzyżanowic, Wilkowic i innych miejscowości. Organizatorzy Rajdu zadbali o atrakcje: "Olimpiada na wesoło", prelekcja na temat bezpieczeństwa i pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Z kondycją fizyczną goczałkowickich amatorów dwóch kółek nie było żadnych problemów bowiem większość z nich regularnie pokonuje wielokilometrowe trasy. W sprzyjających warunkach pogodowych docierają do odległych zakątków w Beskidach lub ciekawych miejsc w województwie małopolskim. W ocenie uczestników sobotniego rajdu Zlot był udaną, dobrze zorganizowaną imprezą rekreacyjną, a zarazem integracyjno-edukacyjną.

Rowerowy Rajd Gwiaździsty

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.