pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 25 września 2014
  • 5 października 2014
  • wyświetleń: 1844

Nabór na zajęcia rytmiki

Za nami:

Muzyka zaspokaja potrzebę przeżyć estetycznych. Oprócz działania relaksującego pobudza do aktywności władze umysłowe i uczucia oraz zmniejsza napięcie i lęk.Ważne jest, by dziecko miało styczność z tego rodzajem bodźców od najmłodszych lat, dlatego warto je zapisać na zajęcia rytmiki.

Warsztaty będą się odbywały we wtorki o godzinie 16.30 i 17.15 w Pszczyńskim Centrum Kultury i są przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym (4-7 lat). Zajęcia prowadzi dyplomowany nauczyciel rytmiki - Barbara Garus.

Rytmika to metoda wychowania muzycznego stworzona przez E.Jaques-Dalcroze`a. Istotą zajęć jest odtwarzanie przebiegu muzycznego za pomocą ruchów ciała, ale jest to również taniec, śpiew, gra na instrumentach, improwizacja ruchowa oraz instrumentalna.

Zajęcia rytmiki w PCKulu · fot. Bartek Wyrobek


Specjalnie skonstruowane zajęcia rytmiczne zawierają w sobie różny dobór ćwiczeń z elementami wyrabiania sprawności fizycznej, uwrażliwienia na zmiany zachodzące w muzyce, oswajania z zagadnieniami muzycznymi, ilustracjami ruchowymi do piosenek, elementami tańca towarzyskiego, tańca grupowego oraz relaksacją przy muzyce i muzykoterapią. Ćwiczenia odbywają się z akompaniamentem pianina, a dziecko ma okazję obcować z "żywą" muzyką graną i improwizowaną w czasie zajęć.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.