pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 22 września 2014
  • wyświetleń: 3280

W "13" śpiewali polskie piosenki

Pszczyńskie Centrum Kultury proponuje mieszkańcom naszego miasta wiele atrakcji. Właśnie rozpoczął się kolejny ciekawy projekt zatytułowany "Zapraszamy do śpiewania".

Reklama

W środę 17 września w "13" pojawiły się osoby, które lubią śpiewać i lubią polskie piosenki. Projekt "Zapraszamy do śpiewania" zakłada nie tylko wspólne wykonywanie piosenek, ale także poznawanie ich twórców i wykonawców.Pierwsze spotkanie przeniosło gości w świat starych filmów i kabaretów dwudziestolecia międzywojennego. Okazało się, że wszyscy doskonale znają takie przeboje jak "Miłość ci wszystko wybaczy", "Już nigdy", "Nasza jest noc", "Już nie zapomnisz mnie", "Już taki jestem zimny drań" i wiele, wiele innych. I że potrafią znakomicie bawić się, interpretując słowa tych piosenek. Swobodnie, bez stresu związanego z publicznymi występami, w atmosferze kawiarnianej, przy filiżance herbaty, śpiewali z pełnym zaangażowaniem. Przy okazji otrzymali też garść informacji na temat najwybitniejszych twórców tego okresu i artystów takich jak Eugeniusz Bodo, Hanka Ordonówna, Aleksander Żabczyński, Henryk Wars, Stefania Górska. A więc przyjemne z pożytecznym.

karaoke, 13
Uczestnicy wieczorku karaoke śpiewali najpiękniejsze polskie piosenki.


Następne spotkanie zaplanowane zostało na środę, 28 października o godzinie 18.00 i śpiewać będziemy piosenki z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych.

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.