pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 9 września 2014
  • wyświetleń: 1640

Na Piastowskiej czytali "Trylogię"

Z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego w całej Polsce odbyło się Narodowe Czytanie "Trylogii". Dzieła Henryka Sienkiewicza publicznie przedstawiono także w Pszczynie.

Akcja "Narodowe Czytanie" po raz pierwszy odbyła się w 2012 roku. Zapoczątkował ją prezydent RP Bronisław Komorowski. Publiczne czytanie wybitnych polski dzieł literackich ma popularyzować czytelnictwo i zwracać uwagę na potrzebę dbałości o polszczyznę.

W tym roku publicznie czytano "Trylogię" Henryka Sienkiewicza. Dzieła polskiego noblisty przedstawiono publicznie także na ul. Piastowskiej w Pszczynie. Prócz chętnych "Trylogię" czytał m.in. starosta pszczyński Paweł Sadza.

Pszczyńskie czytanie dzieł literackich zorganizowały Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Pedagogiczna Biblioteka Wojewózka w Katowicach filia w Pszczynie, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie oraz Publiczne Gimnazjum nr 4 w Pszczynie.

Na Piastowskiej czytali „Trylogię”

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.