pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 21 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 1337

Talizman zaśpiewał dla Słowaków

W miniony weekend Tepliczka Nad Wagiem obchodziła swoje święto. Od 15 do 17 sierpnia u słowackich partnerów gminy Pawłowice odbywało się szereg imprez i uroczystości, w których udział wzięły słowackie i zagraniczne zespoły artystyczne, wśród których znalazł się również zespół folklorystyczny "Talizman" z Pawłowic.

Zespół został zaproszony przez Viliama Mrazika, wójta Tepliczki, który miał okazję usłyszeć "Talizman" podczas pobytu na Dniach Pawłowic. Występ tak bardzo mu się spodobał, że już w maju chciał zaprosić zespół do Tepliczki. Okazja nadarzyła się w sierpniu, w ramach świętowania Dni Tepliczki. "Talizman" zaśpiewał w sobotę, 16 sierpnia podczas festynu i na sobotniej mszy w miejscowym kościele św. Marcina. Uczestnicy festynu i ludzie zgromadzeni w świątyni zachwycili się perfekcyjną intonacją i bardzo dobrą emisją głosu naszego zespołu.

Zagranicznej publiczności spodobało się również, że "Talizman" wykorzystał w swoim repertuarze utwory znane również w Słowacji, dzięki czemu wszyscy mogli włączyć się do śpiewu. Wyjazd był również okazją do lepszego zapoznania się miastem partnerskim gminy Pawowice. Panie z zespołu zwiedziły w Tepliczce zabytkowy kościół i kaplicę loretańską, w której znajdują się szczątki Zofii Bośniakowej oraz odwiedziły park uzdrowiskowy w Rajeckich Teplicach.

Talizman zaśpiewał dla Słowaków - 15-17.08.2014 · fot. UG Pawłowice


Wyjazd został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach. W ramach rewanżu w gminie Pawłowice już wkrótce wystąpi zespół z Tepliczki. Goście ze Słowacji zaprezentują się 7 września podczas dożynek gminnych w Krzyżowicach.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.