pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 21 sierpnia 2014
  • 23 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 1029

Poplenerowa wystawa w galerii

Za nami:

Wiosna w tym roku nie czekała długo z przybyciem. Zachęcona krótką i łagodną zimą wcześniej niż zwykle obudziła żaby w stawach i pozwoliła zazielenić się trawie, zakwitnąć łąkom i sadom. W ten łaskawy, wiosenny czas, od 24 do 27 kwietnia, ziemia pszczyńska gościła kilkudziesięciu fotografów z czeskiego Jablunkova oraz z różnych regionów Polski: Małopolski, Mazowsza, Podlasia, Pomorza, Kurpi i Śląska.

Końcem kwietnia powiat pszczyński powitał uczestników pleneru fotograficznego już iście majową pogodą. Powoli kończyła się parada magnolii zdobiących wiele ogrodów, ale jabłonie w sadach stały już w pełnej krasie swoich biało - różowych kwiatów. Pogoda dla uczestników pleneru okazała się idealna, bo zmienna. Słońce i nieskazitelny błękit nad głowami na przemian z krótkimi ulewami i niebem, na którym pojawiały się uwielbiane przez fotografów cirrusy i cumulusy.

Robienie zdjęcia z lotu ptaka to marzenie każdego fotografa. Marzenia czasami się spełniają. Organizatorzy pleneru stanęli na wysokości zadania, dzięki czemu uczestnicy mogli stanąć na wysokości drabiny strażackiej rozstawionej w Grzawie. Z tej ptasiej perspektywy można było podziwiać zielono-żółty patchwork pól, pastwisk i nadwiślańskich łęgów rozciągających się hen, aż po wschodnie krańce powiatu pszczyńskiego.

Prace uczestników pleneru będzie można podziwiać w goczałkowickiej Galerii Fotografii Piktorialnej 23 sierpnia o godzinie 19.00.

wystawa

Lucyna Romańska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.