pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 14 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 2071

Wichura na pielgrzymim szlaku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj

W tym roku po raz pierwszy Wichurzanie postanowili powędrować wraz z pielgrzymami z kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego na Jasną Górę. Trasa wiodła po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej - szlakiem Orlich Gniazd.

W środę 6 sierpnia wyruszyli młodzi turyści-pielgrzymi autobusem do Leśniowa, gdzie w sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw wzięli udział we Mszy Św., po której skierowali swoje nogi do Olsztyna. Przepiękne krajobrazy Jury, śpiew i modlitwa wypełniały czas wielogodzinnej wędrówki, która to zaowocowała otarciami i pęcherzami stóp. Smagani promieniami słońca i lekkim wiatrem dotarli do Olsztyna, by w tutejszym gimnazjum zbierać siły w czasie snu na następny dzień wędrówki. Wieczór wypełniały jak zawsze modlitwa i śpiew oraz dobra, wspólna zabawa.

Nazajutrz, wczesnym rankiem wyruszyli dalej w kierunku Częstochowy. Nie było lekko, zwłaszcza, że najmłodszy Wichurzanin, a zarazem najmłodszy pielgrzym, w czasie snu wędrował w wózku, który to trzeba było czasami transportować górą, czyli na rękach. Jednakże nawet to nie było w stanie zepsuć wspaniałych nastrojów pielgrzymów. Po dotarciu do Częstochowy, wszyscy wędrujący ubrani w białe koszulki z nadrukiem informującym o pielgrzymce oraz z różą w dłoni, zmierzali alejami w kierunku Jasnej Góry. Jak mówił ksiądz proboszcz, podobno już z kilometra było słychać ich śpiew i modlitwę.

Wichurzanie na pielgrzymim szlaku do Częstochowy - 6-7.08.2014 · fot. Wichura


Niesamowite przeżycie podczas wejścia na teren Sanktuarium wywołały łzy w oczach u większości pielgrzymów. Po powitaniu i odmówieniu modlitwy, każdy udał się na posiłek, po którym wszyscy wzięli udział w Drodze Krzyżowej, a później w Mszy Św. przed cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej, a na koniec także w Apelu Jasnogórskim. Około godziny 21.45 wyruszyli w stronę Pszczyny, ale tym razem już autobusem.

Niesamowite przeżycie - tak oceniali swój udział w pielgrzymce Wichurzanie, którzy już teraz deklarują swój udział za rok. Przepiękne widoki na Jurze rekompensowały zmęczenie i ból stóp. Teraz Wichurzanie szykują się na turystyczny wyjazd w Alpy.

Joanna Rozmus-Cader

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Klub turystyczny Wichura

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj