Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 16 sierpnia 2014
  • 15 września 2014
  • wyświetleń: 8240

Dożynki gminne w Woli: zdjęcia

Dożynki to ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. W tym roku Gmina Miedźna świętowała w Woli.

Tegoroczne dożynki rozpoczęły się mszą św. w kościele p.w. Św. Urbana w Woli. Po zakończeniu nabożeństwa, barwny korowód dożynkowy prowadzony przez Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli działającą pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Miedźnej z/s w Woli uroczyście przeszedł na boisko sportowe w Woli, gdzie odbyła się dalsza część dożynek - festyn oraz inne towarzyszące mu atrakcje.

Dożynki gminne w Woli - 7.09.2014 · fot. GOK Miedźna


Zgodnie ze zwyczajem, Starostowie tegorocznych dożynek: Państwo Elżbieta i Grzegorz Sojka przekazali Przewodniczącemu Rady Gminy Miedźna Stanisławowi Karbowemu - wieniec dożynkowy, a Wójtowi Gminy Miedźna Bogdanowi Taranowskiemu - chleb dożynkowy.

Na wszystkich mieszkańców, jak również zaproszonych gości wśród których byli m.in: Mirosława Nykiel Poseł na Sejm RP, Małgorzata Pępek Poseł na Sejm RP, Wicewojewoda Śląski Piotr Spyra, czekało mnóstwo przygotowanych atrakcji: począwszy od tradycyjnych obrzędów dożynkowych, wystaw: plonów, twórców ludowych, pszczczelarzy, wystawy myśliwskiej, hodowców gołębi, po występy: Zespołu Pieśni i Tańca "Wolanie", koncertu Orkiestry Dętej OSP działającej pod patronatem GOK w Miedźnej, znakomitego występu Zespołu "Skaldowie", aż po zabawę taneczną do późnych godzin nocnych z Zespołem "Jack Band".

W trakcie uroczystości dożynkowych Wójt Gminy Miedźna Bogdan Taranowski wręczył nagrody laureatom konkursu na "Najładniej zagospodarowane otoczenie zagrody gospodarskiej, prywatnej posesji oraz bloku mieszkalnego na terenie Gminy Miedźna w 2014r".

Wśród tegorocznych laureatów konkursu znaleźli się:

I kategoria "Najładniej zagospodarowane otoczenie prywatnej posesji"


I miejsce - Danuta Kostrząb - Góra
II miejsce - Lucyna i Janusz Firganek - Góra
III miejsce - Irena Janosz - Góra
III miejsce - Jerzy Richlewski - Gilowice

II kategoria "Najładniej zagospodarowane otoczenie zagrody gospodarskiej"

I miejsce - Bronisława i Józef Skarboń - Frydek
II miejsce - Dorota i Paweł Smolorz - Miedźna
III miejsce - Maroszek Barbara - Grzawa


- Szczególne słowa podziękowania kieruję do Starostów tegorocznych dożynek, Rady Sołeckiej, Sołtysa oraz mieszkańców Woli, którzy włożyli ogromny wkład w upiększenie wsi, wykonanie dekoracji dożynkowych oraz przygotowanie korowodu dożynkowego. Dziękuję Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Woli, Strażakom, LKS Sokół Wola, pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Miedźnej z/s w Woli oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji uroczystości dożynkowych. Dziękuję także wszystkim gościom oraz mieszkańcom za obecność, którą uświetnili tegoroczne dożynki - mówi wójt Gminy Miedźna Bogdan Taranowski.

BM / pless.pl, źródło: UG Miedźna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.