pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 7 sierpnia 2014
  • 12 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 1342

Kobiór: spektakl dla dzieci w GDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GDK w Kobiórze" podaj

Za nami:

Czy czytanie książek jako forma rozrywki lub poszerzania swojej wiedzy przechodzi powoli w zapomnienie? Aktorzy z krakowskiego Teatru Maska zaprezentują bajkę, która w wesoły i przystępny sposób przekona młodych widzów, że czytanie książek może być bardzo dobrą i wbrew pozorom, ciekawą formą spędzania wolnego czasu.

spektakl


Spektakl opowiada historię małego króliczka, który jest bardzo nieszczęśliwy, ponieważ rodzice wymagają od niego, by czytał książki. Uważa to za stratę czasu, który mógłby spędzić na innych, ciekawszych jego zdaniem, zajęciach. Jest to czas, gdy nad krainą ciąży niebezpieczeństwo ze strony złego czarodzieja. Zrozpaczona czarodziejka Arielka ukrywa przed nim Magiczną Księgę Baśni. Gdyby Księga wpadła w te niepowołane ręce, czarodziej mógłby pozmieniać treść wszystkich bajek.

Podczas spaceru króliczek odnajduje przypadkowo ukrytą księgę, a ponieważ bardzo się nudzi, postanawia poczytać. W trakcie czytania króliczek przenosi się do świata bajek. W ten sposób poznaje historię "Dziewczynki z zapałkami", "Jasia i Małgosi" oraz "Żabiego króla". Gdy króliczek chce przeczytać następną bajkę, odnajduje go czarodziejka Arielka, która wraca po swoją księgę. Króliczkowi ciężko jest się rozstać z Księgą. Czytanie bardzo mu się spodobało, więc postanawia częściej odwiedzać bibliotekę.

Spektakl teatralny "Magiczna Księga" wystawiony zostanie 12 sierpnia o godzinie 17.00 przez Teatr Maska z Krakowa. Wydarzenie odbędzie się w Gminnym Domu Kultury w Kobiórze. Wstęp wolny. Widowisko przeznaczone jest dla przedszkolaków oraz uczniów klas 0 -III szkoły podstawowej.

BM / pless.pl, źródło: GDK Kobiór

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GDK w Kobiórze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GDK w Kobiórze" podaj