pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 31 lipca 2014
  • wyświetleń: 1917

Piesza pielgrzymka na Jasną Górę

W sobotę 2 sierpnia po porannej Mszy Świętej z pszczyńskiej parafii Podwyższenia Krzyża Św. i MB Częstochowskiej wyruszy jubileuszowa XXX Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

pielgrzymka 2014


Grupa blisko 100 osób rozpocznie sześciodniowe pielgrzymowanie trasą liczącą 170 km. W środę do Leśniowa dojedzie druga grupa pielgrzymów i wspólnie pokonają ostatnie kilometry na Jasną Górę, gdzie dotrą w czwartek 7 sierpnia.

Pielgrzymi są w różnym wieku - są zarówno małe dzieci, jak i starsi ludzie. Najmłodszym pątnikiem jest niespełna 3-letni Jasiu, z kolei najstarszymi są p. Jerzy - 65 lat i p. Krystyna - 66 lat. Ich wszystkich łączy 170 km do przejścia, głównie Jurą Krakowsko - Częstochowską, wspólna modlitwa i spędzenie 6 dni we wspólnocie. Wspólna droga i trudy pielgrzymowania, upał i deszcz, chwile radosne i ciężkie i ten sam cel - Jasna Góra i modlitwa u stóp Matki.

- W czwartek 7 sierpnia o godzinie 19.30 w kaplicy Cudownego Obrazu odprawiona zostanie Msza Święta, na którą zapraszamy wszystkich parafian. W imieniu pielgrzymów prosimy o wsparcie modlitewne na czas trudów pielgrzymowania- apeluje diakon Bartłomiej Jarczok.

---

Pielgrzymowanie z parafii Podwyższenia Krzyża Św. i MB Częstochowskiej na Jasną Górę wiąże się z rozpoczęciem budowy kościoła. Od tamtej pory - 1984 roku - co roku pątnicy wyruszają, by powierzać swe troski i intencje w ręce Maryi.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.