pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 1 lipca 2014
  • wyświetleń: 2283

Folkowianie otrzymali nagrodę

Doczekaliśmy 10-lecia naszego istnienia, świętujemy z tej okazji. Zostaliśmy najlepszą organizacją roku 2013 roku i myśleliśmy, że to już wszystko o czym może nam się śnić. A tu los przygotował nam jeszcze jedną niespodziankę.

24 czerwca zespół integracyjno - folklorystyczny Folkowianie, działający w Środowiskowych Domach Samopomocy w Grzawie i Pszczynie, udał się na Wolę a dokładnie na uroczystą sesję Rady Gmina Miedźna, która odbyła się w Wolańskim Domu Kultury. Zespół został nominowany do nagrody "Miedźniańskiego Ula", przyznawanej za działalność kulturalną, zaangażowanie w pracę na rzecz kultury, jej upowszechnianie i ochronę.

Ku naszemu wielkiemu zaskoczeniu "Miedźniański Ul" trafił w nasze ręce. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, abyśmy mogli odebrać tę znaczącą nagrodę. Ogromny bukiet wdzięczności złożyliśmy Bogu, 26 czerwca, podczas uroczystej Mszy św. z okazji 10-lecia zespołu. Uklękliśmy w naszych barwnych strojach w drewnianym Kościółku p.w. Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela w Grzawie.

10-lecie zespołu Folkowianie - 24 i 26.06.2014 · fot. Folkowianie


Dziękowaliśmy Bogu za wszystko, co przez te 10 lat przeżyliśmy. Za każdy występ, każdy wyjazd, próbę. Modliliśmy się za uczestników zespołu, ale i za wszystkie osoby przychylne naszej pracy. A takich osób nie brakuje. Specjalnie na tą Mszę św. przygotowaliśmy kilka piosenek zagranych na kontrabasie i akordeonie.

Po Mszy św. udaliśmy się do Środowiskowego Domu Samopomocy w Grzawie na poczęstunek. Świętowaliśmy, cieszyliśmy się rocznicą i nagrodami...i były to naprawdę bardzo słodkie chwile, osłodzone "Miedźniańskim Ulem". Wszystkim osobom, które pomogły nam podczas 10 lat istnienia, tym, dzięki którym zostaliśmy "Najlepszą Organizacją Roku 2013" i laureatami "Miedźniańskiego Ula" - dziękujemy. Dziękujemy tym dobrym duszkom, które zawsze są z nami, wspierają nas nie tylko słowem.

Bernadeta Jonkisz

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.