pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 3 czerwca 2014
  • 14 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 4664

Paweł Widera na Art Naif Festiwal

Trwa kolejny Międzynarodowy Festiwal Sztuki Naiwnej Art Naif Festiwal. Siódma edycja tego przedsięwzięcia zakończy się 14 sierpnia. Główna część wystawy jest poświęcona sztuce Bałkanów.

Paweł Widera z Radostowic chce pokazać swoje obrazy światu. Dobrą okazją jest odbywający się w Galerii Szyb Wilson w Katowicach Art Naif Festiwal. Jego zakończenie zaplanowano na czwartek 14 sierpnia o godzinie 18.00. Równocześnie będzie to ostatnia okazja, by obejrzeć prace najlepszych twórców sztuki naiwnej z całego świata.

art naif festiwal


Wśród około 1500 prac przeważa malarstwo, ale rzeźba i ceramika są z każdym rokiem liczniej reprezentowane. Widzowie będą mogli podziwiać prace z 34 krajów, także takich, których sztuka jest w Polsce prawie nieznana tj. Burkina Faso, Haiti, Tanzania. Łącznie na wystawie eksponowana jest twórczość około 250 artystów.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.