pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 16 maja 2014
  • wyświetleń: 1931

Ratownicy odwiedzili przedszkole

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj

W Publicznym Przedszkolu nr 21 dzieci miały okazję uczestniczyć w pokazie ratownictwa medycznego. Pokaz wykonali przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Piasku. W załodze ratowniczej są nie tylko strażacy, ale i ratownicy medyczni.

Zespół ratowniczy przyjechał do przedszkola wozem strażackim, co już wzbudziło u dzieci wielkie zainteresowanie. Na terenie ogrodu przedszkolnego dzieci obserwowały czynności ratowników przy opatrywaniu najczęściej występujących urazów takich jak: rany, oparzenia, zwichnięcia, usztywnianie złamanych kończyn itp.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, na czym polega praca ratownika medycznego, co należy do jego obowiązków i jakie umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy musi posiadać. Ratownicy przekazali dzieciom wiele informacji z zakresu bezpieczeństwa, jak również zachowania się w sytuacji, gdy należy ratować życie.

Pokaz ratownictwa medycznego w PP nr 21 - 05.2014 · fot. Przedszkole Publiczne nr 21


Najwięcej radości sprawiły dzieciom działania praktyczne, podczas których mogły wcielić się w role lekarzy i pacjentów z różnymi dolegliwościami. Dzieci popisały się także swoją wiedzą dotycząca znajomości numerów alarmowych.

Serdecznie dziękujemy członkom załogi Ochotniczej Straży Pożarnej z Piasku za przybycie do naszego przedszkola oraz za przeprowadzenie warsztatów z zakresu ratownictwa medycznego.

Przedszkole Publiczne Nr 21

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj