pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 9 maja 2014
  • wyświetleń: 1881

Folkowianie dla przedszkolaków

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj

Folkowianie to integracyjny zespół folklorystyczny, który działa przy Środowiskowych Domach Samopomocy w Woli i w Pszczynie. W założeniu grupa ta poprzez wspólne muzykowanie podopiecznych i terapeutów oraz wolontariuszy prowadzi szeroko rozumianą terapię osób z upośledzeniem umysłowym.

"...cichutko kapie szczęście do serc, gdy nasze folklorystyczne muzykowanie staje się dobrą zabawą, radością, spełnieniem, celem a przede wszystkim lekiem, który ma magiczną moc..."

To piękne motto przyświeca zespołowi szerzącymi folklor "Ziemi Pszczyńskiej", który mieliśmy okazję gościć w Publicznym Przedszkolu nr 21 w maju tego roku.

Folkowianie dla przedszkolaków - 05.2014 · fot. Publiczne Przedszkole nr 21 w Pszczynie


Podopieczni ośrodka zaprezentowali przedszkolakom muzykę oraz przyśpiewki ludowe ziemi pszczyńskiej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały koncertu, a nawet nauczyły się piosenki "Zajączek". Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję zapoznać się z kolejnymi instrumentami muzycznymi. Tym razem dokładnie poznały dźwięki kontrabasu, akordeonu i bębna marszowego. Nasi goście pięknie nam grali i śpiewali.

Przedszkolaki jednak również mają w swoim repertuarze wiele pieśniczek śląskich, znają też wiele tańców. Dlatego z wielką przyjemnością dzieci zaprezentowały się przed naszymi gośćmi. Przedszkolaki dały krótki popis swoich umiejętności wokalno - tanecznych przy akompaniamencie akordeonu. W podziękowaniu za wizytę w naszym przedszkolu i wspólną zabawę muzykanci z grupy Folkowianie otrzymali od nas pamiątkowe laurki oraz uczestniczyli w słodkim poczęstunku.

Serdecznie dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i podzielenie się z nami swoimi talentami.

Przedszkole Publiczne Nr 21

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj