pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 1 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 2429

Kolejna wyprawa Wichury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj

Zgodnie z prognozami, pogoda w niedzielę rozpieściła turystów górskich na maksa. Pomimo, iż mgła, chmury a nawet deszcz mają w górach swój urok, to ciepłe promienie słoneczne ogrzewające zmęczonych wędrowców są niezastąpione.

Wybrali się Wichurzanie w Góry Opawskie, by zdobyć najwyższy szczyt tego pasma - Kopę Biskupią - kolejny zaliczany do Korony Gór Polski. Wyruszyli o 6, chociaż z uwagi na przesunięcie godzin, niektórzy stawili się na zbiórkę 60 minut później.

Kolejna wyprawa Wichury - 30.03.2014 · fot. Joanna Rozmus-Cader


Na szlaku stanęli o 9, by przez 7 godzin wędrować po przepięknych Sudetach. Już na samym początku wielką atrakcją okazała się najdłuższa w Sudetach drabina mająca 35 szczebli. Dalej było już coraz łatwiej, chociaż niektóre stromizny spowalniały tempo młodych turystów. W pięknym otoczeniu schroniska pod Kopą Biskupią spędzili Wichurzanie ponad godzinę, ale na szczyt dotarli już w niespełna kolejnych 30 minut. Po wdrapaniu się na wieżę, mogli podziwiać wszech otaczające widoki, między innymi Pradziad, który zdobyli w ubiegłym roku.

Schodząc "pod górę" zdobyli jeszcze Srebrną Kopę, z której do busa zeszli w niecałą godzinę. Turyści mieli również okazję wędrować krótkim odcinkiem Głównego Szlaku Sudeckiego, którego przejście honorowane jest również odznaką turystyczną.

Dywany Zawilców, Lepiężnik Biały, i mocno pachnący Czosnek Niedźwiedzi towarzyszyły wędrowcom w czasie całej drogi. Mieli również okazję zapoznać się z topografią i historią tych terenów, które jeszcze w tym roku Wichurzanie zamierzają odwiedzić. Jak zawsze towarzyszył im dobry humor i mnóstwo domowych wypieków, za które dziękujemy wszystkim mamom.

Za 2 tygodnie, 13 kwietnia wybierają się w poszukiwaniu krokusów na Słowację- do Doliny Prosieckiej i Kwaczańskiej.

Joanna Rozmus-Cader

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Klub turystyczny Wichura

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.