Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 25 marca 2014
  • 28 marca 2014
  • wyświetleń: 1665

W "13" z poezją Marii Słomak-Sojki

Za nami:

Kolejny poeta pszczyński zaprasza miłośników poezji do swojego świata. Przypominamy, że od grudnia ubiegłego roku realizowany jest cykl "W kręgu poetów pszczyńskich".

Maria Słomak Sojka


------

Celem jest zaprezentowanie twórczości osób związanych z naszym miastem. Jesienią ukazała się antologia, na którą składają się wiersze członków Pszczyńskiej Grupy Poetyckiej. Naszym marzeniem jest, aby mieszkańcy Pszczyny i okolic poznali i pokochali ich wiersze, dlatego zapraszamy na swoisty spektakl poetycko - muzyczny zbudowany z tekstów jednego z poetów z tej antologii. Byliśmy już w świecie Barbary Solarskiej i Wacława Kostrzewy.

W najbliższy piątek 28 marca delektować się będziemy słowem mówionym i śpiewanym Marii Słomak - Sojki.

"Zatrzasnęłam drzwi za przeszłością
położyłam na ustach
kamień milczenia
tylko czasem w łagodnym
półmroku gdy wieczór
skrada się kocimi krokami
moje serce prowadzi z tobą
niedokończoną rozmowę".

I na taką właśnie rozmowę na temat przeszłości, problemów życia codziennego, miłości, spełnienia, marzeń i tęsknot zapraszamy wszystkich, którzy w poezji potrafią odnaleźć chwile zadumy i refleksji. A to wszystko na tle nastrojowej muzyki. Recytatorzy i wokaliści zaprezentują wybrane teksty pani Sojki.

Czekamy na Państwa z piątek 28 marca o godzinie 19.00 w "13". Zapraszamy!

Renata Zborowska / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.