Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 6 marca 2014
  • wyświetleń: 2392

Zespół "Jedynka" przedszkolakom

4 marca zespół regionalny "Jedynka" (działający przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie) gościł w Miejskim Przedszkolu nr 27 w Katowicach.

Przedszkolaki obejrzały występ składający się z wiązanki tańców i pieśni śląskich, a także zabawnego zwyczaju znanego na Ziemi Pszczyńskiej pojawienia się na zabawie tanecznej "Dziada", który kijem rozganiał rozbawione towarzystwo. Na koniec, podczas wspólnej zabawy dzieci z zespołu "Jedynka" uczyły swoich młodszych kolegów tańców i pieśni śląskich: "Owczareczka", "Druciorza", i "Zwodzonego".Radość przedszkolaków oraz ich wychowawców z wizyty naszego zespołu była ogromna.

W drodze powrotnej "Jedynka" obejrzała wystawę "Z zakamarków szuflad, z zakamarków pamięci" zorganizowaną przez Muzeum Miejskie w Tychach. Uczniowie poznawali historię lokalną poprzez historie osobiste mieszkańców tej ziemi. Losy konkretnych osób ukazane poprzez ślady materialne w postaci przedmiotów, dokumentów, fotografii, które dziś mają charakter pamiątek pieczołowicie przechowywanych, nasuwały analogie do losów własnej rodziny. Dzieci dostrzegały podobieństwo różnych rzeczy znajdujących się również w szufladach i na strychach u ich dziadków i pradziadków a także uczyły się doceniać wartość tych przedmiotów.

Zespół "Jedynka" przedszkolakom w Katowicach - 4.03.2014 · fot. popp


Wyjazd odbył się w ramach edukacji regionalnej na zaproszenie dyrekcji Miejskiego Przedszkola nr 27 im. Plastusia i Tosi.

Danuta Abramowicz-Heczko, źródło: POPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.