Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 3 marca 2014
  • 19 marca 2014
  • wyświetleń: 2726

Diablak i deszczowa Łysa Hora

Jak wszyscy wiemy ubiegły weekend nie był łaskawy dla górskich aktywności fizycznych, pogoda nie rozpieszczała chyba nikogo. Udało się natomiast zorganizować i przeprowadzić kolejną już wycieczkę zagraniczną organizowaną przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak".

Tym razem grupa dobrze przygotowanych i wyposażonych uczestników udała się na krótką, ale jak na niedzielne warunki wymagającą trasę. Wyruszyliśmy z Krasnej, miejscowości leżącej u stóp najwyższej góry Beskidu Śląsko - Morawskiego, czyli Łysej Hory (1323m n.p.m.). Ta ogólnie niepozorna góra przywitała nas aurą iście późno jesienną i zimową. Przez cały czas wędrówki towarzyszył nam albo deszcz, albo śnieg i to nie tylko pod nogami. Wydawać by się mogło, że tak nieprzychylna aura, będzie powodowała niezadowolenie uczestników. Nic bardziej mylnego - pomimo wszystko w bardzo dobrych humorach wszyscy zdobyli Łysą Horę, następnie wygrzali się i najedli w "kameralnym schronisku" i bezpiecznie zeszli do przysiółka Visalaje.

Z Diablakiem na Łysą Horę - 15/16.03.2014


Krótka, bo 15 km trasa dostarczyła bardzo wielu wrażeń, pomimo braku widoków uczestnicy poznali budowę geologiczną Beskidu Śląsko - Morawskiego, podział geograficzny a także zostali zapoznani z historią i ciekawostkami dotyczącymi Śląska Cieszyńskiego.
Już teraz zapraszamy na kolejna wycieczkę, która odbędzie się 6 kwietnia 2014r. Tym razem zapraszamy wszystkich chętnych na Pilsko, koszt wycieczki to 25 zł (uczniowie) i 30 zł (dorośli). Szczegóły wyjazdu znajdują się na stronie Klubu www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Chcielibyśmy również poinformować, że istnieje możliwość przekazania 1% od podatku na działalność "Diablaka" nr KRS 0000346362, należy podać również cel szczegółowy UKST "Diablak", bliższe informacje na niniejszy temat znajdują się również na stronie Klubu. Zebrane środki chcielibyśmy przeznaczyć na dalszy rozwój Klubu, który od kilku już lat aktywnie działa na rzecz uczniów a także dorosłych mieszkańców Pszczyny i okolic.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Artur Wojciech, Agnieszka Szczypka - Wojciech

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.