pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 14 lutego 2014
  • wyświetleń: 1474

Konkursy kulinarne - zdjęcia

Pięknie odrestaurowane Stajnie Książęce w Pszczynie gościły uczestniczki sześciu powiatowych konkursów kulinarnych "Nasze Kulinarne Dziedzictwo". Podsumowanie Konkursów odbyło się 6 lutego i było okazją do podziękowania wszystkim zaangażowanym osobom, dzięki którym ten projekt mógł być zrealizowany.

Pomysł na formułę Konkursu "Nasze Kulinarne Dziedzictwo" zrodził się w 2006 r., a pomysłodawcą i organizatorami były Starostwo Powiatowe w Pszczynie i Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego -Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Pszczynie. Głównym jego celem było propagowanie naszego kulinarnego dziedzictwa, jak również tradycji regionu pszczyńskiego. W sumie odbyło się 6 edycji konkursu, w którym wzięły udział wszystkie koła i stowarzyszenia. W każdym roku trwania konkursu inna gmina powiatu pszczyńskiego była gospodarzem zapewniając oprawę artystyczną gali.

Podsumowanie edycji konkursów kulinarnych "Nasze kulinarne dziedzictwo" - 6.02.2014


I tak:

I Powiatowy Konkurs Kulinarny odbył się w dniu 8 listopada 2007 r. a jego tematem przewodnim były "Jesienne potrawy wsi na Ziemi Pszczyńskiej".

II Powiatowy Konkurs Kulinarny odbył się w dniu 10 grudnia 2008 r. , a jego tematem przewodnim były "Potrawy wigilijne Ziemi Pszczyńskiej".

III Powiatowy Konkurs Kulinarny odbył się w dniu 3 września 2009 r., a jego tematem przewodnim były "Potrawy dożynkowe Ziemi Pszczyńskiej".

IV Powiatowy Konkurs Kulinarny odbył się w dniu 15 kwietnia 2010 r., a jego tematem przewodnim była "Wielkanoc na Ziemi Pszczyńskiej"
V Powiatowy Konkurs Kulinarny odbył się w dniu 12 października 2011 r. , a jego tematem były "Owocowo-Warzywne rozmaitości Ziemi Pszczyńskiej".

VI Powiatowy Konkurs Kulinarny odbył się w dniu 25 września 2012 r., a jego tematem przewodnim było: "Wesele na Ziemi Pszczyńskiej".

Po zakończeniu każdej edycji konkursu zostały opracowane broszury dokumentujące przebieg konkursu, jego uczestników i laureatów. Jest to dowód na to, jak bogata jest nasza historia kulinarna i jak jest ważnym elementem polskiego dziedzictwa kulturowego.

W spotkaniu podsumowującym wszystkie edycje konkursu wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz samorządowych: Gabriela Placha - Wójt Gminy Goczałkowice- Zdrój, Stefan Ryt - Wójt Gminy Kobiór, Marian Pawlas - Wójt Gminy Suszec, Bogdan Taranowski - Wójt Gminy Miedźna, Dariusz Skrobol - Burmistrz Pszczyny wraz z Barbarą Sopot-Zembok - Zastępca Burmistrza oraz Wojciech Bazgier - przedstawiciel Gminy Pawłowice.

Ponadto swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele organizacji współpracujących z Kołami Gospodyń Wiejskich, obecny był Pan Andrzej Krawczyk - prezes Wojewódzkiego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych, Pan Józef Wydra - prezes Gminnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Pszczynie, Pani Łucja Krutak - prezes Gminnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Miedźnej oraz Pan Marian Brandys - kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Pszczynie.

Starosta Pszczyński - Pan Paweł Sadza oraz Zastępca dyrektora Śląskiego Oddziału Doradztwa Rolniczego w Częstochowie - Pan Stanisław Gardoń skierowali szczególne słowa podziękowania dla wszystkich pań, za kontynuowanie kultury i tradycji kulinarnych regionu śląskiego, a w szczególności powiatu pszczyńskiego, za ogromne zaangażowanie i serce włożone w przygotowanie potraw oraz za przekazywanie pięknych zwyczajów kulinarnych ziemi pszczyńskiej.

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.